Červen 2012

Blog, který ve mně vyvolal soucit

30. června 2012 v 21:36 | Natally |  Ostatní
Tenhle blog ve mně obrovský soucit. Bylo mi autorky líto, už když jsem si přečetla, že ji někdo ošklivě urážel v komentářích. A málem mě dohnal k slzám článek, ve kterém psala co NIKDY a co VŽDY. Bylo to fakt smutné. Ale některé věci jsme měli společné.

http://lilly-uchiha.blog.cz/

Její blog vám doporučuji!
Neznám ji sice osobně, ale moc bych chtěla. Moc.

A teď zpráva pro ostatní (píšu to hlavně díky ní):
Vřdy držte hlavu vztyčenou a nedejte dát znát svoji bolest, když vám někdo ublížil.
Chovejte se hezky k nepřítelovi, ať nejste jako on.
A i když je to smutné, vždycky je na tom někdo hůř než vy, takže se nelitujte a pomáhejte jiným.

Jo a ještě něco! Když je na vás někdo hnusný, aniž by jste mu něco udělaly, popřemýšlejte proč je takový. Možná se k němu taky někdo chová nehezky a on si vztek vybije na vás. Možná ho doma rodiče bijí.
Možná je šikanován spolužáky.
Možná má problémy v práci
A nebo ho podvedl/a přítel/kyně.
To nevíte.
Nemůžete za to. to by si měl uvědomit.
A vy si to uvědomte také, ať neuděláte něco, čeho byste museli litovat.
Natally (která si zrovna vylila srdce svému blogu a malé hrstce čtenářů.)

Výkřik ve tmě 2

30. června 2012 v 13:11 | Natally |  Moje literární pokusy
Dlouho očekávané pokračování Výkřiku ve tmě... Kdo nečetl, první díl k dispozici zde: http://blogjedneholky.blog.cz/1206/vykrik-ve-tme. Je to vlastně docela zásadní. Takže si to raději přečtěte. Ale nenutím vás. Jen by to bylo asi lepší. Je to krátké, nebojte :)
A konečně, trochu delší 2. díl:
Tentokrát Vanessu probudily sluneční paprsky, ne ošklivý sen. Bylo už ráno, kolem devíti hodin a ona ležela ve svojí obrovské posteli mezi růžovými peřinami. Nechápala, co jí v noci přišlo tak děsivé. Jenže teď bylo světlo a to vše mění.
Vstala, protáhla se a zamířila chodbou do koupelny. Prošla kolem Sophiiného pokoje, pokoje její mladší sestry. Byl prázdný. To ale nebylo překvapivé. Sestřička teď zrovna byla na dětském letním táboře. S Monicou musely vstát brzo, už o 6, aby stihly odjezd autobusu. Takže Monica, Vanessina maceha - ale hodná - teď ještě možná nebyla doma. Chtěla ještě nakoupit formy na zmrzliny, brambůrky, citrony, sušenky, colu, jahody a další užitečné věci na Vanessino odpoledne u bazénu.
Na to se dívka velice těšila. Pozvala si 4 kamarádky, Ninu, Sandie, Cindy a Trish. Měli v plánu koupat se v bazénu na zahradě, popíjet domácí drinky a povídat si o klukách. A mít hudbu tak hlasitě, že neuslyší vlastní slova. Zkrátka, chtěli si to užít.
Van si vyčistila zuby, osprchovala se, rozčesala zacuckované vlasy, vyfénovala je a potom se vrátila do pokoje. Oblékla si nové růžové kraťásky a bílé tílko s roztomilou kočičkou. Náušnice ve tvaru kruhů měli stejnou barvu jako šortky a vše ladilo s náhrdelníkem s růžovým motýlkem.
Když se znovu koukla na hodiny, bylo už čtvrt na jedenáct. Monica pořád nikde. Holky měli přijít v jednu a Van měla nehezké tušení, že zmrzlina nestihne ztuhnout.
Sakra! Musí se zeptat taťky, co má dělat. Zase vyšla na chodbu, protáhla se a...
Rukou zavadila o náušnici a ta spadla na podlahu. Sehla se, aby ji zvedla a vtom uslyšela tátův hlas. Znělo to, jako by telefonoval. Byla přede dveřmi do ložnice a ty byli zavřené. Nemohl poznat, že tam je, pokud bude potichu. A to ona byla, Mohl totiž telefonovat s Monicou a ona chtěla vědět, kdy dojde. Strnula v pohybu a nastražila uši.
"Ano, já vím zlato. Už to nebude dlouho trvat..." tátův hlas. Co nebude dlouho trvat. Došel snad Monice benzín a táta jí můsí jet na pomoc jeho autem? Kousek přeslechla ale potom se ozval hlas znovu. "... ale nešlo to. Pořád tam byly holky a ona se tak snažila..." Mluví snad o bazénové party? To by sedělo. Vanessa se opravdu snažila, aby bylo vše dokonalé. Jenže co nešlo? A co holky? Že by táta neměl rád její kamarádky. A kde pořád byly?
"Ano, slibuju. Jasně kotě," odmlčel se, jakoby poslouchal odpověď a potom se už jen rozloučil. "Pápá princezničko."
Vanessa poznala, že zložil a míří ke dveřím. Rychle se zvedla a co nejtišeji pospíchala do obýváku. Tam sebou plácla na gauč a otevřela časopis, aby to vypadalo, že si čte.
"Dobré ráno Van," oslovil ji otec když taky vešel do obývacího pokoje. "Neztratila´s něco?"
Sakra! Držel její náušnici. "Ehm, díky tati, asi ztratila." ošila se nervózně a vyskočila ze sedačky. Pozdě jí došlo, že držela časopis obráceně. Snad si toho táta nevšiml.
"Na, tady máš," řekl taťka a podal jí náušnici, "nevíš kde je Monica?"
"Právě jsem se tě chtěla zeptat na to samé," vyhrkla zmatená Van. Takže netelefonoval s ní? Ale s kým teda?
"Tak to já teda nevím," odpověděl.
V tom bouchly vchodové dveře a do obýváku vklouzla ladně Monica.
"Omlouvám se za zpoždění, byl hrozný provoz. Zmrzlinové formy mám, ale nevím, jestli se stihnou udělat, tak jsem radši koupila nanuky v krabici. Zbytek je nakoupený taky, jen to musím vybrat z auta."
Vanessa pocítila ke své nevlatní matce vlnu sympatie. Ta myslí na všecno. Rozběhla se, aby ji objala a pomohla jí vybalit věci z auta.
Cítila se tak šťastná. Party u bazénu bude bezchybná. Budou mít nanuky (což je možná lepší než domácí zmrzlina), jahody se šlehačkou, citronádu nebo kolu a brambůrky. Hudba bude moderní a navodí krásnou atmosféru a voda v bazéně je příjemně schladí. Prostě prázdninová fantazie.
Vanessa nevěděla, že to, co práve prožívá není žádný nádherný sen, ale hotová noční můra.
Nevěděla, že se ve vzduchu vznáší pach smrti, zrady a zoufalství. A nevěděla, kdo je přítel a kdo nepřítel.
Jenže to měla vědět.
Tak co říkáte na další díl? Pořád si myslíte to stejné, co u prvního?
A líbí se vám to?

zdroj oddělovače: http://paprika-13.blog.cz
zdroj pro vás:

Princess of China (boží písnička)

29. června 2012 v 19:24 | Natally |  Hudba
Tohle je asi teď moje nejoblíbenější písnička. Princess Of China - Coldplay ft. Rihanna. Určitě si ji poslechněte, je boží. Možná vám taková nebude nejdřív připadat, ale potom se snad zalíbí. Tak to u mě s písničkami od Coldpplay bývá, nejdřív jsou celkem dobré a po chvilce se mi zalíbí strašně moc.
Mám to tak i u více věcí. Třeba u Damona z upířích deníků (toho jsem v prvních 2 nebo 3 dílech knihy nenáviděla - což nechápu, je podle mě teď úúúplně boží), nebo u obrazů Gustava Klimta. Taky se vám to stává?
Jo, zas to moje kecání, že? Píseň je tady:

Temné vize - ODHALENÍ

29. června 2012 v 10:45 | Natally |  Knihy
Dostala jsem novou knihu, je od autorky upířích deníků. Jmenuje se odhalení, je z série Temné vize a je od autorky upířích deníků. Ty mají moc dílů, takže radši začnu kupovat sérii která nemá moc dílů, protože 10 knih, to je moc (leda kupovat postupně, jenže to trvá). A stejně... Upíří deníky mám už přečtené všechny, jen ne 10. díl.
Takže, kniha vypadá takhle:

Odhalení

Vlastně ani nevím, proč vám to píšu, asi že jsem strašně šťastná, že tu knihu mám. Jsem totiž MEGA fanoušek do knih.
Jaká je vaše nejoblíbenější kniha?

_____________

Dopsáno požději ( 30.6.2012 ): Tak, už jsem to dočetla. Za jediný den! Včera, kdy jsem ji dostala. Je to úžasná kniha, chci další díl. Jedině doporučuji!

♥PRÁZDNINY♥ a vysvědčení...

29. června 2012 v 10:19 | Natally |  Zábava
A je to tady... poslední hodina ve škole, bušící srdce v očekávání vysvědčení a užučitel/ka volá vaše jméno. Pomalu se zvednete, nejistě dojdete ke katedře a...
Možná máte dobré vysvědčení.
Možná zlé.
Když ta 1) možnost, široce se usmějete, poděkujete, předáte kytku s bonboniérou a vrátíte se na místo. Vyslechnete o sobě pár věcí, jako že jste šprt a mazánek. Ale nevadí to, ty známky za to stojí.
A když 2), zatváříte se zklamaně, zamumláte nějakou nehezkou poznámku, předáte kytku a spěcháte si sednout. Oči obracíte na lavici a smějete se těm, co mají dobré známky. Ale je to jen závist.
Uhodla jsem? Doufám, že ano. Protože (fakt se nechci chlubit) já jsem 1) případ.
Každopádně jsou tady prázdniny, 2 měsíce volna a je na vás, jesli si je užijete i přes vaše vysvědčení, nebo si tím zkazíte tu nejlepší (podle mě) dobu v roce.
Pište do komentů...
1. Jste 1) nebo 2) případ?
2. Jestli něco, tak co dostanete za vysvědčení?
3. A jaké máte plány na prázdniny?

PŘEJI KRÁSNÉ PRÁZDNINY, PLNÉ PROSLUNĚNÝCH DNŮ U BAZÉNU A LEDOVÝCH TŘÍŠTÍ.

Upozornění pro AFFS/SB: Budu se snažit včas ozvat, kdy nebudu na blogu a tím pádem nebudu moct obíhat.
Vaše Natally.

Zdroj obrázku:
Zdroj pro vás:

Výkřik ve tmě

28. června 2012 v 17:09 | Natally |  Moje literární pokusy
Mám tady další příběh, bude krátký, max.3 kapitoly. Je napsaný ve 3.osobě. Mám sice radši 1., ale myslím, že sem se hodí 3. :)
První kapitola bude taková úvodní.
Takže...

Když se Vanessa probudila, divoce jí tlouklo srdce.
Byla to 14-ti lettá dívenka, na svůj věk až moc malá. Měla dlouhé blond vlasy až po pas, dobře se učila a vynikala ve zpěvu, za co ji kamarádky obdivovaly.
Teď ale byla sama ve svojí veliké posteli, která se vzhledem k dívčině drobnosti zdála ještě větší, peřina se jí lepila ke spocenému tělu a matrace byla strašně měkká, tak měkká, až měla Van pocit, že ji asi vcucne. Že už nebude moct vstát, že sroste s matrací.
A to její srdce... Jako by uběhla maraton!
A to vše kvůli jednomu pitomému snu. Snu, ve kterém se jí zdálo, že taťkova přítelkyně Monica zabila její kámošlu Sandie. A jakým způsobem ji zabila! Brr...
Jenže to byl celkem hloupý sen, Monica je totiž strašně moc milá a skvěle nahrazuje maminku, o kterou Vanessa a její mladší sestřička přišly, když jim bylo 7 let jedné a 1 rok druhé. Nikdy by nikomu neublížila, natož by tak hnusným způsobem nezabila Vaninu kamarádku.
Je to jenom sen, řekla si v duchu dívka a začala si potichu broukat písničku, aby se uklidnila.
Broukání jí opravdu pomohlo, ale kvůli němu přeslechla zadušený výkřik, který zazněl ve vedlejším pokoji. V pokoji její sestry.

No, tak co si myslíte? Pište do komentářů:
1) Co měl ten výkřik znamenat
2) Líbí se vám příběh?

zdroj oddělovače: http://hurvaiz.blog.cz

Trošku pozměněná pravidla AFFS

27. června 2012 v 18:57 | Natally |  AFFS/SB
Milé SB/AFFS trochu jsem změnila pravidla SBénkování.
Původní jsou tyhle:
Pravidla SB (AFFS) : Stejné jako pro ostatní: tyhle. + Asi tak jednou týdenně hoďte koment, ať vím, že jste tu byli/y + Mějte na svém blogu někde moji klikačku, nejlépe na viditelném místě!
Ale aby to bylo srozumitelnější a proto, že je chci mírně změnit, jsou zde nová:
1. Dodržujte pravidla blogu! (Tyhle)
2. Obíhejte minimálně 2x týdenně a nepište komenty typu "Nazdar AFFS, obíhám" ale komentujte k tématům...NYNÍ ZMĚNA, POZOR! Jednou týdenně dejte koment k jakémukoliv článku a jednou k tomuhle.
3. Buď mejte na svém blogu moji klikačku (to je ta lepší možnost, fakt to ocením) a nebo mě alespoň zapište do seznamu svojich AFFS!!!
4. Včas mě informujte o tom, že třeba na týden jste pryč, abych se nenaštvala, že nekomentujete a nesmázla vás ze AFFS
5. Pokud zjistíte, že někdo něco z mojeho blogu kopíroval bez zdroje, nebo že se za mě vydával PROSÍM HLASTE MI TO! Díky!
Vaše Natally

Pixelky k adopci

27. června 2012 v 14:10 | Natally |  Pixelky
JAK FUNGUJE ADOPCE PIXELEK?
1. Vybereš si pixelku
2. Do komentářů napíšeš číslo pixelky, jméno pro pixelky, tvůj blog a jestli už máš adoptované nějaké pixelky.
3. Gratuluji, pixelka je tvoje můžeš si ji dát na blog, ale napiš k ní, že ji máš z mojeho blogu http://blogjedneholky.blog.cz/! Můžeš použít i klikačku, kterou najdeš v menu.
Upozornění: Káždá pixelka může mít jenom jenom jednoho majitele (nebo spíš jeden domov, vždyť blog má někdy více adminů)
Pochopili/y? Tak si můžete prohlédnout pixelky :)
Klik na celý článek.

Diplomky

26. června 2012 v 19:26 | Natally |  Soutěže, bleskovky,...
Takže mám tady pro pár osůbek diplomek za zůčastnění se a správné vyplnění bleskovky http://blogjedneholky.blog.cz/1206/barvy-bleskovka-nebo-bleskowka
Jsou pro:
Takže, tady je máte:

Líbí?
Zdroj oddělovače: AFFS http://hurvaiz.blog.cz/

Barvy + bleskovka (nebo bleskowka?)

26. června 2012 v 14:51 | Natally |  Soutěže, bleskovky,...
Rozhodla jsem se, že napíšu o barvách. Nebo spíše jenom bleskouw/vku? Nevím. Začnu tím, že u každé z barev napíšu charakteristiku, první slovo, co mě k ní napadne:
(Kdo chce tu bleskowku, je níže )
Žlutá: Slunce
Oranžová: Pomeranč
Červená: Jahoda
Růžová: Lízátko
Fialová: Tenisky
Modrá: Nebe
Zelená: Tráva
Hnědá: Nuda, bláto (jo, obrázek moc nesedí :()
Bílá: Sníh
Šedá: Oči
Černá: Tajemno
smileys

Myslím, že barvy hodně vypovídají o naší náladě. Když se oblékneme do určitých barev, signalizuje to jak se cítíme. Například červená je vyzívavá, modrá barva svobody, černá tajemna, smutku, nejistoty, žlutá s oranžovou štěstí, radosti, veselosti, optimizmu a hnědá mi vždy přišla taková nudná, bláto je hnědé a taky mi nepřipadá zajímavé.
Bleskovka v CELÉM ČLÁNKU.

Pixelky HALLO KITTI 2

26. června 2012 v 13:56 | Natally |  Pixelky
Takže, mám tady další pixelky Hallo kitti! Doufám, že jsem je nedávala minule, které ano, ty jsem snad smázla, ale nevím..
Každopádně, jsou zde:
*
Zdroj pro mě: Zdroj pro vás:
KOPÍROVAT JEDINĚ SE ZDROJEM!


Klikání 2, jak pro blázny :)

25. června 2012 v 18:47 | Natally |  Blog
LoL xD , tak to je fakt dobrý ... dej si to na blog pod adresou TOHOTO článku! a zkus se proklikat co nejdál ×D Určitě ti to zvýší návštěvnost xP
Zvyšování návštěvnosti? funguje? :DD Můžete klikat až do nekonečna! :P

Chcete si popovídat?

25. června 2012 v 16:21 | Natally |  Zábava
Je tady někdo, kdo se nudí a nemá si s kým pokecat? Tak zkuste:

http://www.klik.chytrak.cz/

Možná vám z toho za chvilku mírně hrábne?
A víte co je nejlepší? Já mám možnost něco asi jako: Zabránit téhle stránce ve vytváření dalších oken?
Tkže to můžu zrušit.
Já osobně jsem se neproklikala až do konce, už mě to nudilo. Najde se nějaký borec co to dá? Tak napište do komentů! :D
O CHVÍLI POZDĚJI: Proklikala! Je tam něco přes 100 okýnek :D
Hezkou zábavu!
Vaše Natally :)

Čokoláda aneb MNÁÁÁM

25. června 2012 v 16:03 | Natally |  Téma týdne
Čokoláda, hmm mňamka. Když mám hlad, ale nechce se mi dělat jídlo, dám si třeba čokoládu.
Nejradši mám s celými oříšky, ta je fakt boží.
Mám ráda mléčnou.
Hořká je moc hořká, ale taky občas ujde.
A bílá? Ta nee, je přeslazená a není mi z ní dvakrát dobře.
Někde jsem slyšela, že čokoláda je zdravá. Ale ne mléčná, natož bílá, ale právě ta tmavá, hořká. Čím víc obsahuje kakaa, tím líp, nebo tak nějak.

Máte rádi čokoládu? Hlasujte v anketě v článku!
A znáte nějaká OMG fakta o čokoládě? Tak se o ně podělte v komentářích :)
Zdroje pixelek:

Pixelky HALLO KITTI

25. června 2012 v 15:37 | Natally |  Pixelky
Takže, mám tady provás pixelky HALLO KITTI:
Drag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double ClickDrag and Drop or Double Click
Zdroj pro mě:
Zdroj pro vás:
Mimochodem, nevíte, jak se zbavit toho oranžového pozadí? Díky :)
pixels
KOPÍROVAT JEDINĚ SE ZDROJEM!


Zkušební blog

19. června 2012 v 18:41 | Natally |  Blog
Níže uvedený blog, je můj zkušební blog, kde si zkouším nové vzhledy, klikačky, diplomky...
Prosím, jestli by jste ho také nenavštívili/y a nenapsali, zda se vám líbí a nebo nelíbí, vzhled atd. a také připomínky a tipy.
Můžete mi napsat i sem, jestli by mi třeba neseděl víc vzhled ZKUŠEBNÍHO blogu, něž tenhle, protože mě osobně přijde, že je hodně barevný a není to úplně podle mého gusta. Momentální vzhled blogu (když to píšu) je:
Zkušební blog:
Jeho momentální vzhled (tady to nejde moc vidět, radši najeďte na odkaz):
ČEKÁM NA VAŠE RADY A NÁZORY, Natally :)

Slovní FOTBAL

19. června 2012 v 17:10 | Natally |  Zábava
Moje SBénko HURVAIZ (http://hurvaiz.blog.cz/) má na svém blogu slovní fotabal. A já jsem se rozhodla, že ho tu chci mít taky, takže... je tu.
PRAVIDLA:
  • ...Zná asi každý, někdo vymyslí slovo a další osoba potom vymslí slovo které začíná konečným písmenem předchozího slova.
  • Pokud končí předchozí slovo na písmeno, na které nic nezvládnete vymyslet, vymyslete na poslední 2! A pokud ani tak ne, například q,w,... tak na to předposlední samotné.
  • Nedávejte po sobě 2x nebo vícx slovo, počkejte, až ho dá někdo po vás a až potom můžete dát i vy.
Takže, přeji příjemnou zábavu a vykopávám slovem TARBÍK

Nová klikačka!

19. června 2012 v 16:21 | Natally |  Blog
Ták a mám novou klikačku! No jo, neukamenujte mě, je "animovaná". Ok, vím... ale teď když vím alespoň přibližně jak, tak mě strašně baví! Takže, je tady:
A stará je:
UPOZORNĚNÍ PRO AFFS (SB): Na blogu mějte prosím moji novou klikačku. Díky, Vaše Natally :)
Můj výtvor - number one

18. června 2012 v 18:33 | Natally |  Deníček
Moje drahá Tiana (Anabell - AFFS) má na svojem blogu návrhy oblečení. Já mám podobný sešitek ( i když tohle je vytrhlé od sestry), do kterého se taky kreslí oblečení (ona se ode mě inspirovala, víte?). A tak sem dám můj návrh. Omlouvám se za špatnou kvalitu barev, dělala jsem co jsem dovedla, abych to alespoň trochu upravila, když se mi to do počítače naskenovalo tak světle.
Upozornění: Nekreslila jsem tu dívku, jen jí dokreslila oblečení, vlasy, líčení, doplňky... Však to někteří znáte, ne?
Tak tady to je:

Můj sen, aneb CESTOVÁNÍ.

18. června 2012 v 15:39 | Natally |  Téma týdne
Ach, zní to tááák krásně. Cestování. Obvzlášť (píše se to slovo tak?) pro člověka jako já, který byl nejdál v Maďarsku. No opravdu, navštívila jsem jen 3 státy + ČR, kde bydlím. Slovensko, Rakousko a Maďarsko. NIKDY jsem nebyla u moře! :( Ale příští rok možná pojedu. Když jsem byla menší, ráda jsem jezdila vlakem a ták, jenže teď mě 5-ti hodinnová cesta k babičce v autě už spíš štve, obvzlášť, když je tma a já si nemůžu číst. A ze sluchátek nonstop mě jen bolí uši.

Ale až budu starší, chtěla bych se podívat na hodně míst. Cestovat s kámošema po světe. Ale jen ne nějak extra dlouho. Moc věcí mi do toho nezapadá, práce, kariéra, rodina. Chtěla bych si někde najít budoucího manžela a zabydlet se tam. Třeba v:
NEW YORKU
LONDÝNĚ
PAŘÍŽI
AUSTRÁLII (nevím konkrétně kde)
A chtěla bych jet ješte určitě do Indie a tak.
Doufám, že se mi to splní.
Otázky pro vás:
1) Co děláte, když cestujete?
2) Kde jste nejdál byli/y?