Leden 2013

Diplom od Verči

31. ledna 2013 v 9:40 | Natally |  Ostatní
Nejdřív se chci moc omluvit, že jsem tady tenhle týden nebyla. Problémy s noťasem :( A to jsem nemocná! Kdyby vše bylo, jak má, tak bych celý ty tři dny trávila tady. Jenže nebylo :( a tak mi zbylo si jen číst (jsme jaksi bez televize a já si po třech měsícíh zvykla a už mi TV vůbec nechybí :D). Některé AFFS jsem stihla oběhnout už v pondělí, ale bohužel jsem jaksi nemohla být na Google Chrome, takže hádejte, co mi zbylo. Takže jsem se na to v půlce obíhání vykašlala a v úterý a středu jsem byla úplně bez komplu. Takže jsem se sem dostala až teď.
Pokusím se vše napravit, oběhnou tak, jak mám a přidat nějaký články.
Jo a, jaký má název tenhle článek? Aha! takže tady je:
Nemyslíte, že jsou miniprasátka krásná?
A prosím, hlasujte v anketě pod článkem, děkuji :)
Vaše Natallllllllllllllllly ;)

Knížky... umírací scény, co mě dohnaly k pláči

27. ledna 2013 v 16:56 | Natally |  Knihy
Chtěla bych vám sem dát tři knížky, které mě donutily brečet, při umíracích scénách. Samozřejmě, bylo jich daleko víc, u kterých brečím, i ty scény, kde nikdo neumírá, ale u těhhle tří... to prostě bylo opravdu silné. Napřed bych chtěla říct, že vám to možná bude tak trochu připadat jako projekt mého AFFS Knihofila18- 30 days book challenge, vlastně, ta to taky viděla u někoho. Ale já se nehodlám účastnit projektu, nenašla bych si na něj čas. Jen, ani nevím, jak mě to napadlo, prostě chci zveřejnit knížky, které... mě rozbrečeli, no :D
UPOZORNĚNÍ:
Přečtením tohohle článku se můžete dozvědět děj některých knih!
No, takže, začneme od třetí...
3. ŠKOLA NOCI 2 - ZRAZENÁ
Smrt Stevie Rae
Písnička, kterou jsem při tom poslouchala: Myslím, že žádná
Zrazená
Vybavuju si to celkem jasně, jak jsem ležela v posteli, čatla knihu, a věděla, že to přijde. Jako první jsem z téhle série četla čtvrý díl, takže jsem věděla že Stevie Rae umře. A pak ta scéna přišla. A já jsem musela začít brečet. Písmo se mi vlnilo od slz, a když Stevie Rae řekla: "Červenko, já teď budu chvilku spát, ano?" , tak to bylo opravdu drsné. Nějak se mi asi podařilo přestat brečet, ale když jsem si na to vzpoměla, zase to začalo.
Většina mých kamarádek u téhle scény taky brečela. No, uznejte, velice smutné, ne?

Vyřazovačka (6.kolo)

25. ledna 2013 v 17:10 | Natally |  Ostatní
V minulém kole vypadl obrázek s číslem 2., jelikož měl nejvíce hlasů, takže byl nejmíň pěkný. Který vypadne v tomhle kole?
Hlasujte pro NEJMÉNĚ PĚKNÝ obrázek, a ten s nejvíce hlasy vypadne a nedostane se do dalšího kola ;)
HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO!

Pop danthology 2012

22. ledna 2013 v 12:34 | Natally |  Hudba
Ha!
Vzpomeťe si na největší hity loňského roku: Gangnam style, Stronger, Good time, One more night...
A pak si je představte v jednom osmiminutovém spojení. Co by vzniklo? Tohle!:
No? Co na to říkáte? Podle mě velice zajímavé :D

Moje pásmo

21. ledna 2013 v 17:51 | Natally |  Moje literární pokusy
V literatuře jsme probírali co je to pásmo (pro ty, co nevědí: sled veršů, které spolu šasto - na první pohled - nesouvisejí... "automatické pasní") a pak jsme taky měli napsat nějaké své pásmo. Vždycky jsme měli zadaný začátek verše a zbytek jsme měli dokončit... co nás první napdane. To, co je tlustě, bylo zadáno, zbytek je můj text: (více v celém článku)

In a manner of speaking - Nouvelle Vague

20. ledna 2013 v 15:08 | Natally |  Hudba

Tahle písnička byla ve Vyměřeném času a moc se mi líbí
:)

Úplně prázdno?!

15. ledna 2013 v 15:50 | Natally |  Deníček
Éééééé! Taky píšete pololetky?
My jsme dneska psali z Matiky a v pátek budem z Čejáku (a ve čtvrtek písemka z Dějáku a Ájiny ://)
Ale ta Matika! Věděla jsem, že to zvorám, ale! :// V posledních deseti minutách jsem začala s rýsováním (vč. popisu konstrukce a těch věcí kolem) a pak ještě dělala cosi s úhlopříčkou čtverce, co se týkalo Pythagorovy věty. A jelikož asi budu úplně blbá, nebo jsem prostě měla v hlavě úplně prázdno, napsala jsem vzoreček pro výpočet obvodu čtverce jako O se rovná a na druhou! Chápete mě? Takhle si splést obvod a obsah? To, že vám tikají vteřiny ke konci s člověkem fakt zamává. A nebo jsem prostě blabá, no, žádná novina Křičící

Z čeho jste psali pololetky?
A z čeho budete psát?
A jaký z toho máte pocit?

Vyměřený čas

13. ledna 2013 v 18:10 | Natally |  Filmy, seriály
Před nedávnem jsem viděla jeden film. Byl úžasný. Podívala jsem se na něj třikrát. Jmenuje se Vyměřený čas.

Představte si, že ve dvaceti pěti letech přestanete stárnout. Jenomže potom už máte jenom jeden rok života. Pořád odtikává. Pokud nějaký čas nezískáte, nedožijete se dvaceti šesti let.
Představte si svět, ve kterém je čas měnou. Kupujete za něj. Vyděláváte ho. Jste schopi pro něj zabíjet.
Co byste udělali, kdybste v takovém světě získaly celé století?

Pokud máte rádi sci-fi a dystopie, je tenhle film stvořený pro vás. Uchvátí vás. Pohltí.
Donutí zamyslet se nad těmi nejběžnějšími věcmi. Nad životem.

Vážně vám ten film doporučuji, klidně bych se na něj koukla ještě po čtvrté i víckrát. Pokud přemýšlíte, že si ho shlédnete, podívejte se na trailer :)

Vyřazovačka (5.kolo)

12. ledna 2013 v 15:17 | Natally |  Ostatní
V minulém kole vypadl obrázek s číslem 6., jelikož měl nejvíce hlasů, takže byl nejmíň pěkný. Který vypadne v tomhle kole?
Hlasujte pro NEJMÉNĚ PĚKNÝ obrázek, a ten s nejvíce hlasy vypadne a nedostane se do dalšího kola ;)
HLASOVÁNÍ BYLO UKONČENO!

Nesouvislý žvásty... GRMmmm

11. ledna 2013 v 14:59 | Natally |  Deníček
Čauky vážení! Taky máte někdy ten úžasný pocit, když víte, že máte hotové všechny povinosti, máte spoustu času a jste úplně v pohodě? Já ho teda rozhodně nemám...
Mám spoustu věcí, co bych měla a co musím udělat a kašlu na to! Všechno furt odkládám, nestíhám a jen se bezmyšlenkovitě povaluju, nebo bloumám, neschopná si stanovit, kdy co mám dělat.
A mé vztahy? Kluci o mě pohledem zavadí jen tehdy, aby si řekli "není ta holka nějaká divná?". Furt se s někým hádám. A tolik lidí mě štve! Jak na mě můžou být úplně hnusní a za pět minut dělat, že se máme bez výhrad rádi? Mám všeho plný zuby, nejradši bych něco rozmlátila basebolovou pálkou.
A taky vztyčila prostředníček na všechny kolem a nedala ho dolů...
GRMmmmmmmmmmmm!
Fuck It .
Fotografije naslovnice
Sometimes I Hate Everything
Tumblr
Obrázky, které vypovídají o tom, jak se cítím, jsou z http://weheartit.com

Little Talks - Of Monsters and Men

7. ledna 2013 v 17:27 | Natally |  Hudba
Tuhle písničku vám sem prostě musím dát! Je úplně bombová!
Víte, asi půl roku mi zněla v uších, ale nevěděla jsem, jak se jmenuje. Ale moc jsem si přála vědět, co je to za boží song. A pak jsem si pár dní po Vánocích posílala písničky z bratrancova mobilu. Omylem jsem klikla vedle, řekla si, že to bude nějaká blbost, jak jsem podle názvu usoudila, ale! Byla to ona! Moje písnička! Ta, co mi zněla v uších tak dlouho!
Byl to tak úžasný omyl.
Od té doby si ji pořád pouštím. Pouštela jsem si ji, když jsem četla DELIRIUM a teď se mi ta píseň s tím tak trochu spojuje. Nejúžasnější písnička a nejúžasnější kniha.
U úžasných knih to tak dělám - pouštím si u nich dokola pořád jenu písničku a pak, když ji slyším, vzpomenu si na tu knihu.
Ale dost keců kolem. Už tu boží písničku:

Jo, přijde mi, že má kapánek ujetý klip, ale to nemění nic na tom, jak je úžasná. Snad se vám bude líbit alepoň kousílílínek z toho, kolik se líbí mně. Óóóch :)

Propast 2.kapitola

4. ledna 2013 v 15:44 | Natally |  Moje literární pokusy
Před hodně dávnou dobou jsem psala příběh s názvem propast. Zveřejnila jsem jen jednu kapitolu rozdělěnou na dvě části (tady a tady).
Ale nakonec jsem se rozhodla, že to dopíšu. Mám s ní totiž nějaké ehm- úmysly. Takže vám sem dávám druhou kapitolu a jestli si to přesčte alespoň jeden člověk, můžete očekávat i další (jen je musím napsat, HAHA)


Vyřazovačka (4.kolo)

4. ledna 2013 v 14:29 | Natally |  Ostatní
V minulém kole vypadl obrázek číslo 9.
Hlasujte pro obrázek, který se vám nejmíň líbí, a ten, který bude mít nejvíce hlasů, vypadne a nedostane se do dalšího kola.
Hlasování bylo ukončeno!

Novinky a pár meme

3. ledna 2013 v 19:11 | Natally |  Deníček
Tak se tak trochu stalo to, čeho jsem se obávala. Nemám moc času! Ze školy jsem došla domů, byla tam cca 40 minut a pak šla na tancování (tak trochu zumbu). Když jsem se vrátla, musela jsem si dělat domácí úkol a nachystat se do školy. A až potom jsem měla čas. Jenže na počítači byla sestra a tak jsem musela čekat, až se doívá na šmouly. Potom jsem obíhala Affíky, a až teď se dostávám k psaní článku (mám obavy, že na to moc času mít taky nebudu).
Ale přeci, i přes málo času je teď můj život mnohem lepší, než byl třeba před měsícem.
Je to tím, že jsem se přastěhovala. Asi před třemi až čtyřmi týdny. Během pozastavení blogu (které bylo kvůli přestěhování a vánocům ještě prodlouženo). Dřív jsem bydlela v bytě. Teď bydlím v domě. Je to o tolik lepší! Když jsem šla poprvé z domu do školy, naše malá vesnice (bydlím pořád v té stejné), se mi už nezdála tak hrozná! Vše bylo krásné a zasněžené!
Na Vánoce jsme už bydleli v domě. Mimochodem, sestra dostala kočku, která se jmenuje Fiškus. Všichni tvrdí, že je to holka. Já, že je to kluk. A budu si za tím stát, dokud mi to veterinář nevyvrátí!
Můj Vánoční dárek z názvem DELIRIUM - kniha (nedostala jsem jen tu knihu, ale o té se chci zmínit), mnou úplně zamával. Začala jsem uvažovat o lásce. A opravdu, pokud je opětovaná, je to to nejkrásnější, co můžete zažít! Delirium doporučuji přečíst, je to úžasný dystopický příběh.

Jo a ještě bych vám chtěla ukázat pár (hlavně meme) obrázků. Na FB navštěvuji jednu úžasnou stránku s názvem Meme face komixy, všem fanouškům meme, nebo prostě těm, co se chtějí pabavit, DOPORUČUJI! Můžete je najít i na www.memebox.sk. Tak a teď už obrázky:Další příběhy (na téma týdne)

1. ledna 2013 v 19:15 | Natally |  Moje literární pokusy
V téhle rubrice MOJE LITERÁRNÍ POKUSY (dříve nazvané PŘÍBĚHY), není moc článků. Když ji otevřu, vždycky se zastydím za to, jak málo mám napsaných povídek (+ jednu básničko nebásničku). pak si uvědomím, že povídky většinou píšu k Tématu Týdne. Jenže, když někdo hledá povídku, proč by hledal zrovna mezi tématy týdne?
Takže tady uvádím seznam toho, co by mělo patřit do téhle rubriky, ale je to k Tématu Týdne:

Krátký okamžik života jedné dívky, která našla lásku v nesprávnou dobu
Dostala se do výběru na blogu www.tema.blog.cz

Jeden dopis, poskvrněný smrtí

O tom, jak se jedna neobvyklá věc zvrtla

Pozastavení ukončeno

1. ledna 2013 v 13:33 | Natally |  Blog
Konečně, ruším pozastavení. Mám sice trochu strach, jestli budu stíhat obíhat a tak, ale snad to nějak zvládnu.
Děkuji Affs, které si mě za tu dobu nesmazali, teď už budu zase aktivní.
Přeji všem Krásný Nový rok 2013 :)