Knížky... umírací scény, co mě dohnaly k pláči

27. ledna 2013 v 16:56 | Natally |  Knihy
Chtěla bych vám sem dát tři knížky, které mě donutily brečet, při umíracích scénách. Samozřejmě, bylo jich daleko víc, u kterých brečím, i ty scény, kde nikdo neumírá, ale u těhhle tří... to prostě bylo opravdu silné. Napřed bych chtěla říct, že vám to možná bude tak trochu připadat jako projekt mého AFFS Knihofila18- 30 days book challenge, vlastně, ta to taky viděla u někoho. Ale já se nehodlám účastnit projektu, nenašla bych si na něj čas. Jen, ani nevím, jak mě to napadlo, prostě chci zveřejnit knížky, které... mě rozbrečeli, no :D
UPOZORNĚNÍ:
Přečtením tohohle článku se můžete dozvědět děj některých knih!
No, takže, začneme od třetí...
3. ŠKOLA NOCI 2 - ZRAZENÁ
Smrt Stevie Rae
Písnička, kterou jsem při tom poslouchala: Myslím, že žádná
Zrazená
Vybavuju si to celkem jasně, jak jsem ležela v posteli, čatla knihu, a věděla, že to přijde. Jako první jsem z téhle série četla čtvrý díl, takže jsem věděla že Stevie Rae umře. A pak ta scéna přišla. A já jsem musela začít brečet. Písmo se mi vlnilo od slz, a když Stevie Rae řekla: "Červenko, já teď budu chvilku spát, ano?" , tak to bylo opravdu drsné. Nějak se mi asi podařilo přestat brečet, ale když jsem si na to vzpoměla, zase to začalo.
Většina mých kamarádek u téhle scény taky brečela. No, uznejte, velice smutné, ne?

2. DELIRIUM
Smrt Alexe
Písnička, kterou jsem při tom poslouchala: Little Talks - Of Monster and Man (pořád dokola)
Delirium
Ehm, tak tehlo byla opravdu pecka. Knížku jsem si úplně zamilovala, a když se blížil konec, bylo to šíleně napínavé. Dokonce jsem si musela sešity (papír nebyl po ruce) zakrýt v knize to, co jsem ještě nečetla, abych nečetla dopředu. Takže jsem asi vypadala, jako když si malé děti v čítance pomocí papírku ukazují, na jakém jsou řádku.
No a tak se Lena proháněla na motorce s Alexem. Zastavili. Slezli z motorky. Lena sedla za volant. Jeli. Náraz do plotu. Lena šplhala. Ohlédnutí...
A tak jsem se dočetla k tomu, jaks e Lena ohlédla a uviděla Alexe na druhé straně plotu, přes který měl přelézt. Ale nepřelezl.
Krev na Alexově tričku... a už jsem brečala až do konce knihy.
Opravdu drsný konec.
Ale kniha úžasná. Změnila můj pohled na lásku.
1. UPÍŘÍ DENÍKY 10 - ZOUFALSTVÍ
Smrt Damona
Písnička, kterou jsem při tom poslouchala: Payphone ft. Wiz Khalifa - Maroon 5 (taky pořád dokola)
Zoufalství
Uf! Nedivila bych se, kdybych začala brečet i teď. Knížku jsem dočetla v pátek (myslím že to bylo 25.1.2013). Věděla jsem, že Damon umře. Věděla jsem, že budu brečet. Ale! Vážně jsem nečekala, že to bude až takhle... bolestivé?
Četla jsem si u jídla v kuchyni. A pak jsem si uvědomila, že jsem velice blízko umírací scénjě. Tak jsem se co nejrychleji odklidila do pokoje. A potom to začalo.
Bonnie vyskočí na strom, strom se brání, větev probodává Damona, Elena na něj křičí, Elena jse zoufalá, Damon umírá, chlapec v Damonově mysli, vytržení od chlapce, chlapec umírá! NIKDO NENÍ DOOPRAVDY SÁM. BR! Ale, ale, ale... Jeho smrt byla strašně zdlouhavá (nemyslím to jako kritiku, jen se snažím vyjádřit mé pocity). Nevím, kdy jsem začala brečet. Ale bylo to moje nejdelší brečení u knihy. Posmrkala jsem sedm kapesníků. Nos mě štípal tak strašně, že jsem skoro nemohla smrkat. Několikrát jsem si řekla, že už nebudu brečet. Ale o pár vteřin jsem se přistihla, že to stejně dělám. Párkrát jsem bezhlasně otevřela ústa v němém vzlyku.
Bylo to strašné! Úžasná knížka, ale ta smrt! Jako by umřel někdo opravdový, někdo, koho jsem doopravdy znala. Doopravdy milovala. A je možné milovat postavu z knihy? Že se ještě vůbec ptám! Panebože...
Musím vám připadat tak trapná. Když si čtu a poslouchám pořád dokola u toho jednu písničku, spojí se mi s tou knihou, a když ji pak slyším, stává se mi, že si vzpomenu na tu knihu. A tak jsem pak druhý den poslouchala pořád payphone (i teď mi hraje v sluchátkách, když tohle píšu) a kdykoliv jsem si vzpoměla na slova, která řekla Elena Damonovi: Nikdo není nikdy sám, chtělo se mi brečet. Panebože, i teď mám na krajíčku, jak si pročítám útržky z Damonovi smrti. Asi nejsem normální. Takhle mě sebere smrt někoho vymyšleného!
No, a pak je tady konec knihy. Damon není mrtvý!!! Panebožééééé! Tak bych si chtěla přečíst jedenáctku! Jenže tu už prý nenapsala L.J.Smith (více zde). Hrůza, hrůza, hrůza a ještě hrůza! nevím, jestli mám 11. díl číst (jestli ho seženu O.o). Přijde mi to, jako by ty postavy už nebyly sami sebou, když to nenapsala L.J.Smith! Jako by Damon nebyl Damonem! Jenom vetřelcem v jeho těle! No, pravděpodobně, pokud se k té knize dostanu, přečtu si ji. Ale moc bych chtěla, aby ji napsala původní autorka Plačící.
Tak, to asi bude všechno. Stejně si už o mně musíte myslet, že jsem úplnej blázen. No, ale tak už to holt ve světě bývá. :(

Vaše (bláznivá, zklamaná, zamilovaná, ubrečená) Natally ;) :(

(Zdroje:
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co je lepší, když jste četli knihu i viděli film?

Knížky!
Spíše knížky!
Obojí!
Spíše filmy!
Filmy!

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | 27. ledna 2013 v 17:14 | Reagovat

U těch dvou jsem taky brečela :-) A delirium  jsem ještě nečetla, ale chci si to přečíst :-)

2 Verča Verča | Web | 27. ledna 2013 v 17:51 | Reagovat

Děkuji za tipy...Ani jednu jednu jsem nečetla. ;-)

3 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 27. ledna 2013 v 18:05 | Reagovat

Zradená - súhlasím Pri Deliriu som neplakala ale bola som šoknutá. a upírske denníky smo prestala čítať po sedmičke...

4 Jay Jay | Web | 27. ledna 2013 v 18:14 | Reagovat

Já jsem nečetla žádnou z těhle knížek :D Ale u těch které čtu občas brečím taky :D (ale smíchy) :DD

5 Bella Bella | Web | 28. ledna 2013 v 15:28 | Reagovat

to je smutný,pravda,ale já nejsem někota:D

6 Verča Verča | Web | 29. ledna 2013 v 11:40 | Reagovat

Ahoj.
Zde - http://blogovsechzvirat.blog.cz/1301/diplomy-za-1-bleskovka-na-blogu.
Je tam pro Tebe diplom za 1.bleskovku. :-) Kterou si vyplnila.
Doufám že se ti zalíbí. :D

7 me-a-n-d-you me-a-n-d-you | E-mail | Web | 30. ledna 2013 v 17:39 | Reagovat

Když umíral Damon řvala jsem jako malá :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama