Srpen 2013

MOJE KNÍŽKY seznam

31. srpna 2013 v 14:39 | Natally |  Knihy
Tak, tak, rozhodla jsem se sepsat všchny moje knížky co mám. Dalo mi to sice zabrat (zkoušela jsem to seřadit podle abecedy, nebo umístění v sérii), ale nakonec jsem to nějak zvládla.
Prosím aby jste omluvili chyby - ale word by mi je stejně neopravil a psala jsem to všechno ručně (sice do wordu, ale ten to nechápal, tak co :D).

Jestli si koupím nějaké nové knihy (samozřejmě že ano), tak se je pokusím dopsat.

Budu ráda, když se ke knihám vyjádříte, nebo se na něco ohledně nich zeptáte - ale pozor, některé mám už hodně dlouho a jsou opravdu hrozně dětské, některé jsem nečetla nebo nedočetla (to víte, během prázdnin jsem si jich pár koupila a ještě jsem se k nim nedostala - poslední dobou čtu strašně pomalu - nebo spíš nečtu :D)

Pokud půjdete na konec článku, můžete si prohlédnout i fotky ;) a přečíst jednu zajímavost :D

Možná se k nim pokusím dotat později i odkazy na databeknih.cz, ale teď se mi už nechce, navíc už budu muset končit.
Takže...

10 days character challenge - 1) Oblíbená ženská postava

29. srpna 2013 v 14:39 | Natally |  Projekty, challenge
No, nemám zdání proč, ale ten obrázek mi nějak blbne :/
Každopádně, rozhodla jsem zůčastnit skvělého projektu o postavách od mého AFFS Knihofila18 (je fakt skvělá). Nikdy jsem žádný podobný challenge neděla, takže ani nevím, jestli sem mám/nemám/nemůžu/můžu/a jak dát ten obrázek :D
No, mohla bych přestat kecat a pustit se do toho, co mám dělat, že?
Takže...
Víte, já moc ženské hrdinky nemusím. Teda, hlavně ty hlavní. No... je to zamotané. Sice je mám třeba ráda, jenže mě štvou. Např. taková Elena Gilbertová z Upířích Deníků. Byla by celkem fajn, jenže občas je hrozná, jak pořád jenom vzdychá pro Stefana a kašle na Damona.
Rozhodovala jsem se, koho sem dát. Mám ráda Lenu z Deliria, ale v druhém díle byla taková jiná (ostatně, druhý díl mi trochu vadí) a prostě se sem asi nehodí.
Napadla mě Bonnie z Upířích Deníků. Nebo Kaitlyn z Temných vizí. problém je v tom, že jsou obě zrzavé, čarodějky, malé ale silné. Mohla bych vlastně psát o obouch. Ale nakonec jsem se rozhodla pro

Bonnie McCulloughovou!

Někteří ji zřejmě znají jenom ze seriálu, ale v knize je lepší. Ostatně, docela mě štvou ty rozdíly mezi knihou a seriálem, ale co se dá dělat, je to lepší než nic.
Nejdřív vám dám na porovnání vzhled Bonnie z knihy a ze seriálu (kde se jmenuje příjmením Bennettová, ach jo!)
Obrázek jsem dělala sama, tak mě pokritizujte :D



Bonnie mám ráda protože je taková... silná, přestože je malá a křehká. Je milá a občas připomíná malé dítě, ale přesto je někdy dospělejší než ostatní.
Bonnie je Elenina nejlepší kamarádka, spolu s Meredith (která je v seriálu vynechána... objeví se pouze to jméno). Vadí mi, že ze začátku Bonnie nikdo nevěří, když tvrdí, že je čarodějka. Když sem si knihy pročítala znovu, našla jsem pasáže, kdy k Bonnie ostatní nebyli milí a bylo mi jí líto.
Hned v první scéně, kde se Bonnie objeví se ji ostatní pochechtávají (včetně Meredith) a dokonce Elena je na ni protivná (to si říkají kamarádky?!)
Jak už jsem zmiňovala, je křehká a neměli by jí tolik ubližovat. Ze začátku se zdá taková... no prostě jenom křekhá , ale potom se vyvine v někoho silnějšího, odvážnějšího, dospělějšího (ach jo, to už jsem psala, strašně se opakuju, OMLOUVÁM SE!!!).
Teď mě vlastně napadá, že Bonnie je nešťastná postava. Vždycky ji zastiňovala Elena a Meredith a Caroline a na ni se pohlížela jenom jako na "dítě", co je s nimi v partě. A chudák Bonnie, nakonec se zamiluje do Damona, jenže ten má oči jen pro Elenu (ok, v 10.díle na konci se vrací kvůli Eleně a Bonnie).

Opravdu se omlouvám, ale mám dojem, že jsem se v tomhle článku sama ztratila a teď mě nic nenapadá, co bych měla napsat. Nějak mám prázdno v hlavě. Hrůza. No nic, psát další žvásty asi nemá cenu. Tak to asi bude všechno.

PS: Mám rozepsanou jednu povídku (jednodílnou). Měl by někdo zájem, abych ji dopsala a dala sem? Ale o čem je, to neprozradím, to bud epřekvápko :D
Natally ;)

BVB - In the end (a taky o fascinaci, Andym a křivdě)

26. srpna 2013 v 18:15 | Natally |  Hudba
Pár dní před koncem školy, když už jsem měla pozastavený blog, jsem chtěla něco poslouchat a tak jsem si na Karaoketexty.cz pustila hitparádu. Písničky ok, poslouchala jsem si je a pak to přišlo! Písnička s nejvíce počtem hlasů byla až jako poslední a upřímně... nebylo to tak, že bych si řekla: "Proboha, to je dokonalá písnička!!!". Ne.
Možná bych ji nechala být a brala ji jako průměrnou písnička, ale potom jsem se koukla na klip a zůstala zírat! Srdce se mi rozbušilo a jediné, na co jsem se zmohla, bylo prostě, jak už jsem zmiňovala, zírání. Protože v tom klipu byl naprosto krásný a dokonalý kluk! Byla to písnička In the end od skupiny Black Veil Brides a ten kluk byl zpěvák a zakladatel skupiny, Andy Biersack.
Tak jsem se na ten klip dívala dokola a pořád ho obdivovala. Jako bych někoho takového hledala a najednou ho našla. Ty jeho xichtíky! :3 Napadlo mě, že takhle by měl vypadat Damon Salvatore (podle knížky - až na to, že Andy má modré oči) a že tenhle kluk by ho měl hrát! Jako by to byl on. A tak jsem ho začala zbožňovat. Některým mým kámoškám teda tak úžasný nepřišel a vím, že spoustě lidem se takovýhle kluci nelíbí, protože Andy je víc namalovaný, než jsem já kdy byla, ale mně připadal úžasný, přestože je pro něhoko moc zženštilý.
Do té doby mě taková hudba jako je ta jeho nezajímala a moc jsem ji nemusela - dokonce bych ji ani nepojmenovala - ale údajně BVB (Black Veil Brides) hrají hardrock a metal atd. (nerozumím se tomu), ale tehdy jsem prostě byla naprosto fascinovaná a jejich písničky jsem zbožňovala. Nebyl tehdy den, kdy bych si nepouštěla jejich hudbu a na FB nesdílela obrázek Andyho (na ostatní členy skupiny jsem kašlala, protože co si budeme říkat, Andy je fakt nejhežčí).
Teď už mě ta mánie přešla, ale pořád je mám ráda... on se mi totiž pokazil na začátku prázdnin telefon, takže odtamtud jsem si je pouštět nemohla a jela jsem k sestřenici, jenže ta měla zakázaný net, takže ani tam jsem nemohla nad Andym slintat :D Jen teď bez Andyho dokážu žít, což se předtím dalo těžko říct.

Ne že bych si myslela, že by snad někdo chtěl tenhle článek číst, ale když se tak koukám na nadpis, ještě jsem nezmínila tu křivdu.
Takže jak jsem byla naprosto fascinovaná Andym, na karaoketexty jsem se přidala do fanklubu BVB. A jelikož jsem úplně žrala Andyho, zjisťovala jsem si o něm na netu růžné věci a dostala se k tomu, že prý BVB má nějaký film Legion of the Black. Ale moc věcí jsem o tom filmu nezjistila, tak jsem napsala dotaz do toho fanklubu na karaoketexty, jestli někdo o tom filmu něco neví, jako jestli vyšel/ vyjde a jak v ČR atd... Dosud to bylo v pohodě. Jenže potom mi přišli odpovědi. A zjistila jsem, že s fanoušky BVB (úžasnými božskými "ARMY") nechci mít co dočinění! Protože zřejmě někteří z nich nebudou úplně normální.
Protože se do mě někteří pustily - říkám si army nebo jinak? protože jestli si říkám army, tak to bych teda měla vědět že ten film... kecy o filmu (sice jsem dostala odpověď ohledně filmu, ale znemožnit mě na konci si neodpustily - ale byli i horší případy), že lidi jako já tam nemají co otravovat atd., omlouvám se, že si nevzpomenu přesně, ale potom můj dotaz i s odpověďmi někdo smazal. Každopádně, že si nemám co říkat "army" a bla bla oni jsou praví "army" a nesnáší lidi jako já, co si myslí, že jsou hned "Army" když BVB znají (nevím? měsíc? nebo co???) prostě že oni jsou pravý "army" a já jsem jen špína. Tak mi to alespoň připadalo.
Víte, problém byl v tom, že jsem neměla ponětí, co to "army" je a rozhodně jsem se za to nepovažovala, ale jako bych jen tím, že napíšu dotaz, se titulovala na znalce BVB a všeho kolem (hloupost, nemyslíte?). No, takže jsem se dozvěděla, že "army" je "pravý fanoušek" jako ten, co BVB fakt zná, ale že dost lidí (jako podle nich já) se za "army" považují, "i když pravý fans nejsou"! Prostě něco jako u JB Beliebers a 1D Directioners, až na to, že Beliebers a Directioners jsou většinou fajn lidé, ale tihle "army nearmy"? Hrůza!!! Takže asi tak :D
No, vlastně pochybuji, že by tenhle článek někdo začínal číst, a jestli ano, že by ho přečet dokonce.
Každopádně, srdíčko jsem si vylila. A asi byste chtěli vidět toho mojeho Andyho že?
Tak tady ho máte v písničce, kterou jsem od nich slyšela jako první a v klipu, který mě naprosto rozhodil!
PS: Omlouvám se za pravopisné chyby, ale číst se mi to po sobě nechce.
PPS (nebo PSS? oops :D) : tenhle článek je nějak dlouhý ne? Klidně by to mohla být povídka :D
PPPS: Kdybž jsem BVB slyšela poprvé, a viděla Andyho poprvé, řekla jsem, že ho prostě musím dát na blog. Jenže ten byl pozastavený, atkže to dělám teď.
PPPPS: Pokud půjdete ještě níž, tak uvidíte moji nejoblíbenější animaci Andyho, a nej xichtík z písničky In the end!
PPPPPS: I přesto, že by se vám Andy nelíbil, mně se pořád líbí a líbit bude <3 ;)
Natally

Jsem z5! Ale má to smysl...?

25. srpna 2013 v 16:28 | Natally |  Blog
Ahoj, ahoj, ahoj, To jsem se dlouho neozvala, že? Ano vím, jsem hrozná a mrzí mě to. Jenže byli prázdniny (ok, ještě jsou,a le už ne moc dlouho - taky jste z toho ve stresu?) a znáte to... Pro mě jsou prázdniny něco jako doba, kdy nemusím nic dělat, chodit do školy, brzy vstávat, brzy jít spát, učit se na písemky (ne že bych se moc učila, no), být ve stresu ze školy... prostě parádní volno.
A tak nějak jsem chtěla mít klid od všeho, takže i od blogu. Protože i když by to tak podle některých být nemělo, pro mě je blog něco jako povinnost. Alespoň dokud mám AFFS (a to ani nevím, jestli si mě nesmazali, ještě jsem to nestihla prozkoumat, ale hned se dám do toho), protože se snažím (a snad se mi to i daří/dařilo) dodržovat AFFS pravidla, takže obíhat a přidávat články. Teda, ne že bych během pozastavení něco takového dělala :/...
Tak jsem přemýšlela, jestli nemám zrušit AFFS. Ne že bych moc chtěla, ale... ani nevím, jestli o mě pořád stojí.
A tak mě napadá, jestli má můj blog vůbec ješte smysl. Ano baví mě, ale nejsem jednou z těch, co mají pořád o čem psát a denně přidávají třeba 2 články. Když přidám 2 týdenně jsem spokojená. Teda tak to alespoň bylo poslední dobou před pozastavením.
No, víte co, tenhle článek bude zřejmě spíš pro AFFS, jestli si to přečtou a jestli mi ještě zůstali.
Prosím AFFS (prosím, ať nějaké ještě mám!!!), mohli/y byste vyplnit tohle?
1. Chcete být nadále mým AFFS, i když jsem hrozný člověk co kašle na blog?
2. Mám si nechávat AFFS?
3. Je můj blog vůbec k něčemu?
4. Libovolná poznámka, např co si o mně myslíte...

Díky. Ozvu se.
Natally