Září 2013

Ha! To bych nečekala!

30. září 2013 v 16:51 | Natally |  Zábava
Taky se vám stává, že jste na FB a pročítáte komentáře u nějakého příspěvku, když najednou spatříte "Zobrazit překlad"? A někdy se nestačíte divit?
Protože mně se to nedávno stalo! A samozřejmě jsem to nemohla nechat jen tak být, tak jsem z toho vytvořila (meme) obrázek ;)
Pamatujete si nějaký "váš" vtipný překlad? Můžete se o něj podělit v komentářích ;)

10 days character challenge - 3) Oblíbená vedlejší postava

27. září 2013 v 18:56 | Natally |  Projekty, challenge
Tenhle článek může obsahovat SPOILERY ke knize DELIRIUM od Lauren Oliver.
10 days character challenge - 3) Oblíbená vedlejší postava
Oblíbená vedlejší postava. Vedlejší. Vedlejší. Vedlejší.
Toť otázka.
Původně jsem chtěla dát někoho jako je Bonnie z TVD, ale podle jedné mé kámošky (Ilon-ky**), to není vedlejší postava, ale spíš vlastní. Asi má pravdu, a navíc jsem o ní už v tomhle projektu psala.
Pamatuji si i vedlejší postavy, ale většinou si už oblíbím nějakou hlavní a k vedlejším toho tolik necítím. Ne že bych je nenáviděla, to ne, ale... Ani nevím co "Ale". Každopádně jedna zajímavá postava, které je věnovaný tenhle článek, se jmenuje

Gracie

a je z mé nejoblíbenější knížky

Delirium.

Je jí šest let a nemluví. Lidé v jejím okolí si myslí, že je to proto, že má nějakou vadu mozku, nebo proto, že je blbá... zkrátka že není úplně zdravá. Jenomže ve skutečnosti je zdravá, ale nemluví kvůli... smutku? Hlavní hrdinka Deliria to popisuje nějak tak, že se v krku Gracie zaseklo jedno jediné slovo: Maminka (Alespoň tak si na to vzpomínám, ale teď v rychlosti se mi ten úsek v knize nepodařilo najít). Protože Gracie už nemá maminku.
Gracie není nějaká typická příběhová holčička ze štastné rodiny. Není jako Rensmeé. Samozřejmě není hlopá, ale je to v podstatě "smutná postava", jak bych to nazvala. Nemá rodiče a žije ve světě bez lásky (doporučuji přečíct Delirium... pokud máte jakékoliv pochybnosti o lásce. A nebo pokud jenom prostě chcete přečíst něco úžasného!).
Myslím, že Gracie si musíte oblíbit. Je to ten typ postavy, kterou bych pravděpodobně objala, pokud bych ji potkala. A šeptala bych jí do ucha, že všechno bude v pořádku (ačkoliv možná nebude). Ona je typ osoby, která to nutně potřebuje, ale zároveň je dost silná na to, aby bez toho vydržela.
Gracie Leně pomůže utéct, když bude přivázaná k posteli ve vlastním domě. Zachrání jí tím před procedurou - procedurou proti lásce!. Dá jí tím volnost. Saozřejmě se vše zkomplikuje a vyustí do dokonalého konce, ale to už je... jiný příběh a nebo článek.
Mám Gracie ráda.

10 days character challenge - 2) Oblíbená mužská postava

23. září 2013 v 18:17 | Natally
UPOZORNĚNÍ: Článek obsahuje spoilery ke knize a filmu Hostitel!

10 days character challenge - 2) Oblíbená mužská postava

Víte, nejradši bych napsala Damon Salvatore, protože ten je rozhodně moje nejoblíbenější mužská postava. On je totiž moje nejoblíbenější postava vůbec. Jenomže by bylo trochu hloupé napsat ho do 4 kategorií (protože do nich patří), a naštěstí den č. 2 nese název "oblíbená mužská postava", ne "nejoblíbenější mužská postava" (Díky Knihofle18, máš to fakt krásně vymyšlené! ;) - pro ty co nevědí, tenhle projek napadl právě Knihofila ).
Chtěla jsem tedy psát o Gabrielovi Wolfeovi z Temných vizí, který je Damonovi v mnoha ohledech podobný (stejná autorka), ale nakonec mě zčistajasna napadlo, že titulem "oblíbená mužská postava" korunuju

Iana z Hostitele.


Moji oblíbení Youtubeři

18. září 2013 v 19:27 | Natally |  Zábava

1. GoGoManTV (jeho kanál na YT tady)

Goga asi většina z vás zná, že? Možná, že když slyšíte "šiška", vybaví se vám Gogo.
A jak jsem se vlastně k němu dostala? Jednu dobu byla "šiška" strašně v módě. Všude na FB jsem viděla obrázky týkající se Goga, ale nevěděla jsem o co se jedná. Potom jsem (taky na FB) uviděla obrázek, kde byl jogurt Lipánek, akorát že na něm byl Gogo a název byl Gogánek. A tak jsem si řekla, že bych se měla kouknout, o co jde... no a tak od té doby mám Goga v oblibě a odebírám jeho kanál na YT.

2. Smusa = Šimon Vojta (jeho kanál na YT tady)

Tady k tomuhle youtuberovi jsem se dostala asi skrze Goga, jelikož ho odebírám, zobrazovalo se mi, co komentuje a myslím, že komentoval Smusovo asi nejznámější video, Kopírování na YouTube. Tak jsem se na to video koukla a oblíbila si dalšího fajn kluka.

3. Ati (jeho kanál na YT tady)

To je ale náhoda, ale na Atiho jsem narazila tak trochu skrze Smusu (nebo Smušu? nevím, jak ty háčky jsou), jelikož jsem se dívala na rozhovor o Smusovi, nějak jsem narazila na rozhovor o Atim. Moc mě nezajímal, protože jsem ho neznala atak jsem se dívala na další jiná videa a rozhovor nedokoukala. Ale potom se mi u nějakého videa zobrazilo jako doporučené (nebo navrhované?) video něco od Atiho, no a tak jsem na to klikla a... od té doby je Ati dalším mým oblíbeným Youtuberem ;)

A co vy, máte nějaké oblíbené Youtubery? Nebo sami natáčíte? Máte nějaký názor na výše zmíněné kluky? Podělit se o to můžete v komentářích ;)

Kat Graham - Power; a Miley Cyrus - Wrecking Ball (Oh Bože!)

12. září 2013 v 16:11 | Natally |  Hudba
Věděli jste, že Kat Graham, herečka, která hraje Bonnie z Upířích Deníků, je i zpěvačka? (A myslím, že taky i modelka...)
Tahle písnička se mi od ní líbí asi nejvíc... začátek nic moc, ale refrém je boží :3 :3 :3
Co myslíte? (Ne o klipu, ty někdy jaksi... nepovažuji za součást písničky. Spíše, když čtu nějakou knihu, tak si k ní vytvářím vlastní soundtrack a když ten song pak slyším, vzpomenu si na knihu a připadá mi, že se to tam úplně hodí! Jo a když už jsme u těch klipů, asi znáte nový song Miley Cyrus - Wrecking Ball - že? Víte, ta písnička se mi docela líbí, ale ten klip! A rozhodně to není tak, že bych Miley hatovala proto, že už není Disney holčička, to ne, já jen... zkrátka, tohle jsou kecy, alespoň u téhle písničky. Video, kde je pouze zvuk, ne ten klip (na jejím stejném ofilciálním VEVO kanále), má většinou palec nahoru, ale to s klipem... sice převažují palce nahoru, ale hodně jich je dolu. A za to si může sama! Protože k tak pěkné, trochu smutné písničce se hnusný erotický a úchylný klip, kde se Miley svlékla (BOŽE!!!) a ocucává se s kladivem, či co to je, vůbec nehodí.)
OK, měním otázku: Co si myslíte o písničce od Kat a co si myslíte o Miley a jejích manýrech a hlavně o klipu k Wrecking Ball?
A víte co, hodím dolů i písničku Miley, aby jste to viděli (pokud se ještě nestalo).

Překlad písně můžete najít TADY.Mileyina nová písnička a otřesný klip:

PS: Teď jsem si zase pročetla pár komentů a nestačím vrtět hlavou. Není to o tom, že kdyby místo Miley byla Katy Perry, Lady Gaga nebo Pink, tak by nikdo nenadával. Ne, ať se klidně Miley svlékne, ať si klidně natočí porno nebo se líbá se záchodem, ale k té písni se to prostě nehodí, GRRRRRRR!


Můj nejoblíbenější vtip

7. září 2013 v 13:03 | Natally |  Zábava
Má smysl psát článek kvůli jednomu vtipu?
Myslím, že ano, protože někteří lidé čtou radši kratší články (já i když se rozhodnu, že napíšu krátký článek, tak ty keci kolem ho zdelší :D), a tehle vtip rozhodně stojí za to. Prvně jsem ho viděla asi na nějaké FB stránce, ale možná mi ho někdo říkal, nejsem si jistá :D
Jo, keců bylo dost, teď ten vtip (pravděpodobně ho znáte, ale já ho žeru) :D :

PESIMISTA VIDÍ V TUNELU ÚPLNOU TMU.

OPTIMISTA VIDÍ SVĚTLO NA KONCI TUNELU.

REALISTA VIDÍ SVĚTLA VLAKU.

A STROJVŮDCE VIDÍ TŘI DEB*LY NA KOLEJÍCH.


Tak co si o něm myslíte?
Zdroj obrázku: tady.

P!nk - True Love

4. září 2013 v 15:31 | Natally |  Hudba
Znáte písničku True Love od P!nk? Protože jestli ne, určitě si ji poslechněte. Když jsem ji slyšela hrát v rádiu, zaujal mě text a od té doby tu písničku mám ráda ;) Ten klip je trochu zvláštní, no, nějak moc mrkvový, ale na druhou stranu...
Co na ni říkáte?
A text i s překladem si můžete přečíst tady.
PS: Kdo ještě nečetl, můžete si přečíst moji novou jednodílnou povídku TADY, a komentář by potěšil :D ;)

Minulost se opakuje

2. září 2013 v 15:56 | Natally |  Moje literární pokusy
Tak, konečně jsem dopsala tu povídku! Ale že mi to teda trvalo. Víte, jak jsem zmiňovala, že píšu jednu povídku? Tak to je ona.
Je docela dlouhá, i s nadpisem má 4255 slov a zabrala 9 stránek ve wordu (běžně mi jednorázovka zabere tak 3 stránky - takže to máte za 3 povídky! :D) takže úplně chápu, že se vám asi nebude chtít číst, ale pokud si ji přečtete, budu moc ráda!
Nebudu vám prozrazovat, o čem je, ale taková menší poznámka, odehrává se to v mírné budoucnosti (ten pojem jsem si vymyslela u dystopických knih, které se sice odehrávají v budoucnosti, ale svět není úplně jiný, než teď, pokud nepočítáme tu společnost - jde o dystopii přeci, že ano? Zkrátka, lidi mají pořád 2 ruce, 2 nohy a prezidentem není mimozemšťan :D Teda, má povídka zřejmě dystopická není, ale co už. Zase žvástám :D).

Přeji příjemné čtení, užijte si to ;)
A pokud nevíte, co si ke čtení pustit, já doporučuji tohle a tohle, poslouchala jsem to u psaní (ale i více věcí).

MINULOST SE OPAKUJE