10 days character challenge - 2) Oblíbená mužská postava

23. září 2013 v 18:17 | Natally
UPOZORNĚNÍ: Článek obsahuje spoilery ke knize a filmu Hostitel!

10 days character challenge - 2) Oblíbená mužská postava

Víte, nejradši bych napsala Damon Salvatore, protože ten je rozhodně moje nejoblíbenější mužská postava. On je totiž moje nejoblíbenější postava vůbec. Jenomže by bylo trochu hloupé napsat ho do 4 kategorií (protože do nich patří), a naštěstí den č. 2 nese název "oblíbená mužská postava", ne "nejoblíbenější mužská postava" (Díky Knihofle18, máš to fakt krásně vymyšlené! ;) - pro ty co nevědí, tenhle projek napadl právě Knihofila ).
Chtěla jsem tedy psát o Gabrielovi Wolfeovi z Temných vizí, který je Damonovi v mnoha ohledech podobný (stejná autorka), ale nakonec mě zčistajasna napadlo, že titulem "oblíbená mužská postava" korunuju

Iana z Hostitele.(Mimochodem, neznamená to, že bych Gabriela měla ráda méně, mám ráda spoustu mužských postav.)
Jak už to tak bývá, mužské postavy, které mám nejraději, se nejprve jeví jako záporné, a u Iana tomu tak bylo také.
Původně totiž patřil ke skupině, která byla proti Vandě (jen tak rychle, o čem to vlastně bylo: Zemi napadli mimozemšťani a žili v lidech. Vanda/poutnice byla jednou z nich, jenomže původní majitelka Vandiného těla, Melanie, neumřela, když se do jejího těla přepravila poutnice/Vanda, a tak spolu v duchu promlouvali.Nevzpomínám si přesně proč, ale Vanda (s Melanie uvnitř), utečkli a vydali se hledat Melaninu lidskou lásku Jareda... a natrefili také na Iana a další lidi (ne mimozemšťani, ale lidi, co se zachránili), kteří chtějli Vandu zabít, protože neveděli, že je uvnitř Melanie.)
Ian byl první z lidí (když nepočítáme toho starého pána nevím/jak/se/jmenuje/ale/je/vůdce a Melaniného brášku (taky nevím, jak se jmenuje), kteří Vandu, přestože byla mimozemský parazit, nechtěli vidět mrtvou a nakonec se s ní Ian sblížil.
Oblíbila jsem si ho asi tehdy (nebo jsem alespoň začala s oblibováním), když byli Jared s Ianem u Vandiiné kobky či čeho, kde byla zavřená a Ian říkal něco v tom smyslu, jestli je správné Vandu zabít (oni ji neoslovovali Vanda, nebo poutnice, ale TO, nebo PARAZIT), nebo něco v tom smyslu. Tehdy si začal získávat mé sympatie a potom jsem ho už naprosto zbožňovala (a jelikož jsem viděla tehdy novou filmovou obálku Hostitele, přemýšlela jsem jestli je ten další kluk Ian a začala jsem si přát, aby skončili Vanda s Ianem spolu).
Víte, Ian se jevil jako někdo naprosto úžasný - a to byl normální člověk! Teď si nevzpomínám, co měl za hlášky, ale připadal mi tak úžasný! Samozřejmě se zamiloval do Vandy, jenže ta milovala Jareda, protože ho milovala i Melanie (přitom Jared byl jen protivnej a hnusnej, bůůů!).
A jo, už jsem si vzpomněla! Ačkoliv Ian nebyl Edward, občas se zdálo, že umí číst myšlenky. Když si Vanda (oop, asi je to s dvojitým W), něco pomyslela, nebo na ni promluvila Melanie, Ian to hned všechno věděl a pochopil a často skoro citoval její myšlenky.
A jak Ian Vandu miloval! Přestože věděl, že není vlastně člověk, ale parazit.
Už jsem skoro zapomněla, ale teď se mi vybavuje, jak byl Ian skvělý!
Takže, kdo knihu nečetl, doporučuji přečíst (Ian vám za těch 500 nebo kolik stránek stojí!, a film je oproti knize jako, hm, jediná holá větvička oproti veliké listanaté koruně stromu) a omlouvám se, že jsem vám prozradila, o com tam jde/šlo, jenže bez toho by tenhle článek moc smysl nedával a navíc... pravděpodobně jste četli upozornění!
Jo a ještě jsem asi nezmínila, jak to s čtverkou VANDA-IAN-MELANIE-JARED dopadlo, že?
Dopadlo to tak, jak jsem doufala (i když jsem se málem ani neodvažovala doufat!)! Dokonale!
Vanda si získala nové tělo (ne, nebylo to tak hrozné, jak to zní... a navíc, ona ho nechtěla, chtěla spáchat sebevraždu, och, co by si bez ní Ian počal!!!), takže mohla být sama za sebe s Ianem (protože si uvědomila, že ho taky miluje a že cit k Jaredovi byl pouze z důsledku Melaniného citu) a Melanie byla s Jaredem.
No, tohle bylo hodně zjednodušeně, ale článek nemělo být špatné převyprávění Hostitele, ale měl být o Ianovi a doufám, že pokud jste ho doteď neznali, oblíbili jste si ho. JÁ ANO!!!
the Host | via Tumblr
PS: Neslyšeli jte někdo něco o tom, že má být Hostitel 2 a případně 3? Nevíte někdo? Kdyžtak se o to prosím podělte v komentářích, budu ráda ;)
A prosím omluvte překlepy a chyby, ale píšu rovnou do blogu, ne nejdřív přes word, takže se hodně překlepávám ;) A taky podobu a srozumitelnostu textu - píšu to dost podobně, jak myslím a často mám více myšlenek najednou, takže zapomínám důležité a vkládám myšlenky mezi věty :D
A pár Ianků ;) :
Untitled | via Tumblr
Untitled
Obrázky jsou z GOOGLE obrázků a z weheartitu.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verča Verča | Web | 23. září 2013 v 22:05 | Reagovat

Skvělé moc hezké.

2 Roto Roto | Web | 24. září 2013 v 14:42 | Reagovat

Úžasné. Moc se mi líbí kniha i film Hostitel a naprosto s tebou souhlasím. Ian JE jednou z nejlepších postav Hostitele. O těch pokračováních už jsem slyšela. Mimochodem se mi moc líbí tvůj blog. :-D  :-D

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 24. září 2013 v 20:32 | Reagovat

Souhlasím.. Je to velice dobrá postava, kterou jsem si zamilovala..! :-)

4 Lory Lory | Web | 27. září 2013 v 16:19 | Reagovat
5 Lory Lory | Web | 27. září 2013 v 16:19 | Reagovat

Spam....

6 IvanQa-Ejessica IvanQa-Ejessica | Web | 13. října 2013 v 19:06 | Reagovat

Páni, máš to krásně napsaný a ten kluk je i pěknej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama