Listopad 2013

Novinky

21. listopadu 2013 v 18:23 | Natally |  Deníček
Ahoj, vážení.
Už dlouho jsem nepsala nic do rubriky deníček, že? Tak vám alespoň napíšu takové menší info, ačkoliv zrovna deníkový zápis to nebude.

Chystám se v sobotu do kina na Hunger Games! S mojí kámoškou asestřenicí, Bože, já se nemůžu dočkat! Viděli jsete první díl? Doporučuji! Jesště jsem to nečetla, ale chystámse, film je úžasný.
Co momentálně čtu? Třetí a poslední díl Deliria, Rekviem (čtu to už dloooouho, poslední dobou totiž na čtení bohužel kašlu a buď se v knize vůbec nehýbu, nebo jen po kousíčcíh, nebo po velkém kusu a pak zas nic :D :/). Zastávám teda názor, že to asi mělo končit prvním dílem, ale víte... ono je to tak, že první díl je nejúžasnější kniha, jakou jsem kdy četla a přestože by se dalo pokračovat, zdá se mi lepší si to domyslet, jak to dopadne. Také je možnost rozhodnout se nedořešené věci přeci jenom nějak dořešit (i když si nemyslím, že se vyřeší všechno) a napsat další dva díly, pro což se Lauren Oliver (autorka) rozhodla, jenomže!
Samo o sobě to jsou také dobré knihy, ale jako by k Deliriu až tak zcela nepatřily, jako by to bylo něco jiného, co sice zaujme, ale prostě to není Delirium, kniha, která mi vyrazila dech a změnila můj pohle na svět, kniha, na základě které jsem si vybudovala priority a názor, který teď zastávám. Každopádně, Delirium doporučuji, ale možná by bylo lepší si přečíst jenom první díl. Ještě jsem to nedočetla (třetí díl), takže úplně nevím.
A co ohledně blogu? Možná bych mohla změnit, dess, co myslíte? I když tenhle se mi docela líbí a momentálně by byl s vyráběním nového dessignu trochu problém
A jaké články? Tak vám napíšu, o čem uvažuji a klidně mi sdělte názor:
- Něco na způsob tagu 25 věcí o mně (jako na YT dělal Gogo, nebo Ati...)
- Článek s fotkami o mojem hluchém kocourkovi Ňufíkovi
- Možná nějakou soutěž?
- Článek o další postavě v 10 days characters challenge
- A chtěli byste povídku? Nějakou novou jednorázku, případně nový díl Propasti? Mám také namyšlené něco na více kapitol,a le nejdřív by to chtělo dokončit Propast. Zatím nemám napsané nic, takže... :D

A také by mě zajímalo, jestli vás můj blog alespoň trochu baví, nebo zajímá? Komentářů mám mizivě a to většinou od AFFS (těch, co vůbec obíhají, protože někteří mě svým komentářem nepošťastnili už nějakou dobu :/)

Tak díky a papa ;)

Na konec jedna úžasná věta (hahahahahahaha. Věta! Jo jasně, až na to že jsou 3 :D) z Deliria ;)
delirium

The Neighbourhood - Let it Go

16. listopadu 2013 v 20:38 | Natally |  Hudba
Momentálně strašně ujíždím na písničce Let it Go od skupiny Neighbourhood, takže jsem vám ji sem musela dát.
Slyšela jsem ji v seriálu The Originals (pro ty, co to sledují - nezdá se vám, že TO je lepší než 5. řada TVD? Já si nemůžu pomoct, ale ten seriál miluju, jako TO... TVD sice ujde, ale... už to není to, co to bývalo (prakticky všechny nesnáším a můj miláček Damon - no, zkrátka, momentálně je docela nudný :D)), kde ta písnička byla tak mistrovsky nastříhaná!
Tak jsem si ji samozřejmě musela najít a teď ji poslouchám strašně často, víte, když mě to popadne, dokážu nějakou písničku poslouchat neustále dokola (posledně asi 23x? - samozřejmě ji pořád poslouchám, ale tehdy jsem to musela přerušit :D).
Upřímně, moc mi ten text nedává smysl - jakože přesně nechápu, co tím je myšleno, ale snažím se! A klip jsem ani jednou neviděla celý (vlastně jsem viděla jenom kousek), takže pro vás taky verze bez klipu, samozřejmě, můžete si ho najít ;)
Doufám, že se písnička bude líbit ( :3 :3 :3 ) ;)

Tip na film - Ostrov

12. listopadu 2013 v 16:56 | Natally |  Filmy, seriály
Chtěli byste vidět nějaký zajímavý film, ale žádný vás nenapadá?
V tom případě pro vás má tip! Film nese název Ostrov (The Island) a je už trošku starší, z roku 2005, přesto patří k jedněm z mých nejoblíbenějších (Vyměřený čas, Hunger Games, Moulin Rouge).
Je to film, který podle mě by se dal trochu zařadit do kategorie dystopie a hlavní postavy ztvárnili Ewan McGregor a Scarlett Johansson.
O co jde (víte, bez spoilerů to až tak smysl nedává, ale pokusím se - a pokud napíšu něco, co tam ve skutečnosti není, omlouvám se, už si to nepamatuji přesně):

Představte si, že svět postihla KATASTROFA a přežilo jen několik lidí, kteří jsou držení v karanténě. Představte si, že jste jedním znich. V tomhle světě jste všichni stejně oblíkaní, udržovaní v dobré kondici a jídlo dostáváte pouze na přidělení. Ale měli byste být vděční - přeci jenom, pořád žijete. Představte si také, že je ŠANCE na lepší život, pokud vás vylosují, aby jste jeli na Ostrov - jedinou část planety, která není kontaminovaná a budete na ní moci žít DOKONALÝ život. Představte si, že je to vaším smyslem života, čekání, že vás vylosují. A představte si, že jednoho dne vyberouvaši nejlepší kamarádku.

Tak to alespoň tvrdili.

A teď si představte, že celý váš život byla LEŽ.


Trailer (snažila jsem se vybrat nějaký, kde nejsou spoilery - alespoň ne mnoho, ale ve všech je toho už docela dost řečeno dopředu :(. Tenhle je asi z těch, které jsem viděla nejlepší a, pokud byste měli zájem film vidět - možná byste mohli přimhouřit oko? :D (pokud moc nerozumíte anglicky, je to ideální!)) / PS: (Ehm, ten obrázek toho traileru... působí trošinku perverzně, že? Ale film takový není, vážně :D):


10 days character challenge - 5) Postava, která mi je nejvíc podobná

7. listopadu 2013 v 18:07 | Natally
UPOZORNĚNÍ: Článek může obsahovat spojlery ke knize Jsem roztříštěná od Tehereh Mafi.

10 days character challenge - 5) Postava, která mi je nejvíc podobná

Má smysl se vůbec omlouvat, že moc nepíšu? Když to udělám zase? Tak ať má, či nemá, omlouvám se, ale znáte to... mohla bych mít spousty výmluv, včetně toho, že píšeme čtvrtletky a... a jsem líná. No, dost keců kolem, postava, která je mi pravděpodobně nejvíce podobná, je:
Juliett z knihy Jsem roztříštěná
Víte, nejsme si podobné ve všem, ale někdy jsem si připadala, jako bych naprosto chápala, co cítí, jako bych to znala, jako bych to byla já.
Trochu vtipné je, že já jsem "v týmu" toho, koho ona zrovna nemusí. Já totiž zbožňuju takové ty záporáky (většinou se ukáže, že vlastně až tak hrozní nejsou a že je to vlastně způsobeno něčímž minulosti, nebo tak...) a tak mám v celku ráda Warnera, který je v podstatě tyran a de*il :D To asi není moc podobné s Juliett, že, když ona se ho pokusila zabít?
No, každopádně, kdo vlastně Juliett je?
Juliett je dívka, která je držená ve středisku pro problémovou mládež, pro opuštěné děti z rozbitých rodin, bezpečném domově pro psychicky narušené. Je ve vězení. (Všimli jste ti? Takhle je psaná ta kniha. Špatné nebo nevhodné myšlenky a věci jsou škrtnuté. Je to vlastně kniha, která se tak liší od ostatních, svým úžasným stylem, jakým je napsaná. Slyšeli jste už někdy, že do slohu by se neměli dávat čísla psaná takto: 3, 2, 7... ale takto: tři, dvě, sedm...? Tak autorka téhle knihy se na to vykašlala. Vážně to působí moc dobře, jako by jste do hlavní hrdinky viděli, jsou tam věci, které by vlastně neměli být, zkrátka, je to zajímavé!) Je tam držená kvůli tomu, že její dotek je smrtící (ne, můj dotek není) a vlastní rodiče ji nechtěli (já žiji s rodiči).
A tak je zavřená. Už 264 dní (na začátku knihy). Naposledy se jí někdo dotkl před 6336 hodinami. Celých 264 dní nepromluvila ani jediné písmeno.
Já nejsem nikde zavřená a někdy mluvím až moc, ale jde zkrátka o to, že se někdy cítím jako Juliett, jako by tam zavřeli mě a jako bych si prožilo to, co ona.
Tu knížku četla i moje mamka a našla pasáž, která prý na mě úplně sedí. Víte, kdybyže i nesedí, já chci být taková. Svým způsobem jsem.
"
"
(Omluvám se za "kvalitu" obrázku.)
Zkrátka mi přijde, že ze všech postav mám nejblíže k Juliett. Ona je taková... malá a roztříštěná (ne fyzicky :D), ale přesto je silná, že to všechno zvládla, úplně se nezbláznit, ačkoliv prožila hrozné věci.
Někteří (spíš ty co mě znají) by si asi mohli říct, že plácám nesmysly, že si žiju dobře a tak, ale oni neví (zní to ohraně) co jsem si prožila. Neví, jak se cítím. Nemůžou to vědět. A věřte mi, někdy jsem neměla daleko k tomu cítit se jako Juliett. Někdy jako by mi mluvila z duše. A myslím si, že jsem silná. Vím, že jsem sice udělala sice i špatné věci, ale i věci, které mě stály hodně úsilí a přemáhání, abych je udělala, abych udělala to, co je dobré, ale ne kvůli ostatním, vůli mě. Teď nějak odbočuji od Juliett, ale já dělám věci kvůli mě. Protože někdy jsem jediná, kdo mi zbývá (už se vracíme k Juliett) a objímají mě jen vlastní ruce.

A vzhledově? Nevím přesně, jaké oči má Juliett, ona sama to někdy neví, ale moje jsou hnědé a vlasy mám hnědé a jakštakš dlouhé, tím jsem si s Juliett podobná, i když myslím, že ona má deeelší vlasy. Ona je malá. Já svým způsobem taky. Když jsem byla úplný prcek, nebyla jsem tak pidi oproti ostatním, ale potom jsem měla období, kdy jsem byla jednou z nejmenších ze třídy. Někdy sama sebe vnímám jako malou/nízkou a myslím, že někteří lidé mě mají zafixovanou jako nízkou, jenomže to je tím, že oni vyrostli dřív než já, ale teď se dostávám do stadia, kdy oni, ti, co bývali nejvyšší, přestali růst a já už nejsem tak malá. Dobře, pořád nejsem nejvyšší, ale se svojí výškou kolem 164cm už nejsem považována za trpaslíka a nějak extra svojí nízkostí nevyčnívám (ale zrovna Eifellovka taky nejsem, no :D).


Tak to bude asi všechno, dlouhé články moc lidí nečte a… měla bych se jít učit, papa ;) Natally.

2x The A Team

2. listopadu 2013 v 16:11 | Natally |  Hudba
Asi znáte písničku Give me love od Eda Sheerana? (Pokud ne, zkuste si ji poslechnout :3).
Tak od tohohle zpěváka mám teď asi ještě radši písničku The A Team. Když jsem si ji pustila poprvé, tak se mi tak nelíbila, ale teď už ano.
A tuhle písničku taky přezpívala zpěvačka Birdy (moc se to originálu nepodobá, ale text to má stejný).
Je to písničk ao drogově závislé prostitutce a má zajímavě dobrý text (můžete si ho přečít i s překladem - poněkud pochybným - TADY).
Navíc je podivně chytlavá, občas si ji prostě musím zpívat a text se docela dobře pamatuje ;)

Verze od zpěváka jménem Ed Sheeran:

Verze od Birdy:

Tak, co na ně říkáte (a co si myslíte o textu)? A která verze se vám líbí více (pokud se vám to teda líbí?)?
Budu ráda za každý názor ;)