10 days character challenge - 5) Postava, která mi je nejvíc podobná

7. listopadu 2013 v 18:07 | Natally
UPOZORNĚNÍ: Článek může obsahovat spojlery ke knize Jsem roztříštěná od Tehereh Mafi.

10 days character challenge - 5) Postava, která mi je nejvíc podobná

Má smysl se vůbec omlouvat, že moc nepíšu? Když to udělám zase? Tak ať má, či nemá, omlouvám se, ale znáte to... mohla bych mít spousty výmluv, včetně toho, že píšeme čtvrtletky a... a jsem líná. No, dost keců kolem, postava, která je mi pravděpodobně nejvíce podobná, je:
Juliett z knihy Jsem roztříštěná
Víte, nejsme si podobné ve všem, ale někdy jsem si připadala, jako bych naprosto chápala, co cítí, jako bych to znala, jako bych to byla já.
Trochu vtipné je, že já jsem "v týmu" toho, koho ona zrovna nemusí. Já totiž zbožňuju takové ty záporáky (většinou se ukáže, že vlastně až tak hrozní nejsou a že je to vlastně způsobeno něčímž minulosti, nebo tak...) a tak mám v celku ráda Warnera, který je v podstatě tyran a de*il :D To asi není moc podobné s Juliett, že, když ona se ho pokusila zabít?
No, každopádně, kdo vlastně Juliett je?
Juliett je dívka, která je držená ve středisku pro problémovou mládež, pro opuštěné děti z rozbitých rodin, bezpečném domově pro psychicky narušené. Je ve vězení. (Všimli jste ti? Takhle je psaná ta kniha. Špatné nebo nevhodné myšlenky a věci jsou škrtnuté. Je to vlastně kniha, která se tak liší od ostatních, svým úžasným stylem, jakým je napsaná. Slyšeli jste už někdy, že do slohu by se neměli dávat čísla psaná takto: 3, 2, 7... ale takto: tři, dvě, sedm...? Tak autorka téhle knihy se na to vykašlala. Vážně to působí moc dobře, jako by jste do hlavní hrdinky viděli, jsou tam věci, které by vlastně neměli být, zkrátka, je to zajímavé!) Je tam držená kvůli tomu, že její dotek je smrtící (ne, můj dotek není) a vlastní rodiče ji nechtěli (já žiji s rodiči).
A tak je zavřená. Už 264 dní (na začátku knihy). Naposledy se jí někdo dotkl před 6336 hodinami. Celých 264 dní nepromluvila ani jediné písmeno.
Já nejsem nikde zavřená a někdy mluvím až moc, ale jde zkrátka o to, že se někdy cítím jako Juliett, jako by tam zavřeli mě a jako bych si prožilo to, co ona.
Tu knížku četla i moje mamka a našla pasáž, která prý na mě úplně sedí. Víte, kdybyže i nesedí, já chci být taková. Svým způsobem jsem.
"
"
(Omluvám se za "kvalitu" obrázku.)
Zkrátka mi přijde, že ze všech postav mám nejblíže k Juliett. Ona je taková... malá a roztříštěná (ne fyzicky :D), ale přesto je silná, že to všechno zvládla, úplně se nezbláznit, ačkoliv prožila hrozné věci.
Někteří (spíš ty co mě znají) by si asi mohli říct, že plácám nesmysly, že si žiju dobře a tak, ale oni neví (zní to ohraně) co jsem si prožila. Neví, jak se cítím. Nemůžou to vědět. A věřte mi, někdy jsem neměla daleko k tomu cítit se jako Juliett. Někdy jako by mi mluvila z duše. A myslím si, že jsem silná. Vím, že jsem sice udělala sice i špatné věci, ale i věci, které mě stály hodně úsilí a přemáhání, abych je udělala, abych udělala to, co je dobré, ale ne kvůli ostatním, vůli mě. Teď nějak odbočuji od Juliett, ale já dělám věci kvůli mě. Protože někdy jsem jediná, kdo mi zbývá (už se vracíme k Juliett) a objímají mě jen vlastní ruce.

A vzhledově? Nevím přesně, jaké oči má Juliett, ona sama to někdy neví, ale moje jsou hnědé a vlasy mám hnědé a jakštakš dlouhé, tím jsem si s Juliett podobná, i když myslím, že ona má deeelší vlasy. Ona je malá. Já svým způsobem taky. Když jsem byla úplný prcek, nebyla jsem tak pidi oproti ostatním, ale potom jsem měla období, kdy jsem byla jednou z nejmenších ze třídy. Někdy sama sebe vnímám jako malou/nízkou a myslím, že někteří lidé mě mají zafixovanou jako nízkou, jenomže to je tím, že oni vyrostli dřív než já, ale teď se dostávám do stadia, kdy oni, ti, co bývali nejvyšší, přestali růst a já už nejsem tak malá. Dobře, pořád nejsem nejvyšší, ale se svojí výškou kolem 164cm už nejsem považována za trpaslíka a nějak extra svojí nízkostí nevyčnívám (ale zrovna Eifellovka taky nejsem, no :D).


Tak to bude asi všechno, dlouhé články moc lidí nečte a… měla bych se jít učit, papa ;) Natally.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co je lepší, když jste četli knihu i viděli film?

Knížky!
Spíše knížky!
Obojí!
Spíše filmy!
Filmy!

Komentáře

1 Lory Lory | Web | 7. listopadu 2013 v 20:48 | Reagovat

Tak na tohle jsem byla hodně zvědavá, vypadáš podle ní jako zajímavá osobnost :D Taky bych se chtěla v nějaké pasáži najít, ještě se mi to ale nepovedlo ;) Jinak pěkně napsané ;)

2 Lussy Lussy | Web | 8. listopadu 2013 v 16:50 | Reagovat

Ahojky o to affs jestě stojím takže platí to teda? :)

3 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 8. listopadu 2013 v 19:39 | Reagovat

Tuhle postavu jsem měla ráda, ale vůbec mě není podobná, ale na tebe docela jo. Sedí na tebe, ale myslím si, že by jsi udělala pár rozhodnutí jinak, než ona.. :-)

4 ΔMELIA GOLDEN ΔMELIA GOLDEN | Web | 9. listopadu 2013 v 18:07 | Reagovat

mě zase všichni mají zafixovanou jako velkou, protože jsem byla obr, teď patřím spíše k menším ze třídy:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama