Leden 2014

DŮLEŽITÉ! (kecy, omluva a další kecy, AFFS prosím přečíst!)

28. ledna 2014 v 17:21 | Natally |  Blog
Ehm. Prvně bych se chtěla strašně moc moc moc omluvit, že jsem minulý týden vůbec nebyla aktivní a nedala o tom vědět. Já vím, že ani normálně nejsem moc aktivní, ale alespoň obíhám a když už nemůžu obíhat, dám to vědět. Jenomže minulý týden jsem se ani neozvala a moc se za to omlouvám. Já nevím, mám toho nějak moc. Samozřejmě, ně že bych nebyla vůbec na PC, to ne, dělám teď adminku na jedné FB stránce (o Ianovi Somerhalderovi :3),jenže tam musím být každý den a na blog nějak vůbec nemám čas. Ale to, že nemám čas, je i kvůli něčemu jinému. Totiž, jsem teď v devítce a tím pádem si musím vybrat školu a věnovat se záležitostem ohledně školy, různé testy a falešné přijímačky a dny otevřených dveří. Navíc jsou do toho ještě osobní záležitosti jako doktoři, zubaři, všelijaké vyřizování :/
Minions!!:))<3
Zkrátka, nějak se nemůžu věnovat blogu a když už mám čas, nenapadne mě, o čem psát. Chtěla bych napsat další díl Prospasti a i jiné povídky, ale nějak jsem se k tomu nedokopala. Zatím. Omlouvám se.
Takže bych se chtěla omluvit, ale asi (už zase? to má být jako vtip?) budu pozastavovat blog. Nevím, na jak dlouho, možná až do přijímaček, co já vím. A obdivuji vás, co už jste na střední, že jste to všechno přežili. Jak se vám vůbec podařilo to zvládnout?!

Artwork books love

Tak snad se moc nezlobíte. Myslím, že bude lepší, když teď nebudu aktivní a potom se do toho pokusím pustit víc (jenom pokusím, ok? nic neslibuji...)
sweater weather ✩

Doufám, že to chápete. Děkuji. Děkuji. Děkuji.
Tak se mějte krásně a pište básně!
Natally

Zdroje obrázků: http://weheartit.com/

The Neighbourhood - Sweater Weather

15. ledna 2014 v 17:37 | Natally |  Hudba
Ke skupině The Neighbourhood jsem se vlastně dostala díky seriálu The Originals, kde od nich byla písnička Let it go.
Písnička mě zaujala a našla jsem si ji na YT, a tak se nějak stalo, že jsem od té skupiny poslouchala čím dál víc písniček a teď je naprosto žeru :3
Nejsou moc známá skupina, což je trochu škoda, tak vám sem alespoň dám jejich nejslavnější písničku Sweater Weather, možná se někomu bude líbit.

PS: Omlouvám se, že skoro nejsem aktivní, ale je toho prostě moc, moc, moc. Snad pochopíte.

Knížky k Vánocům

8. ledna 2014 v 18:11 | Natally |  Knihy
Konečně se letos ozývám! Omlouvám se, že tak pozdě, ale neměla jsem moc času. Například dneska jsme psali pololetku z matematiky a domů jsem se dostala kolem půl páté. Nicméně nechci vás zdržovat kecáním a chtěla bych vám představit knížky, co jsem dostala k Vánocům. letos jich bylo 7.

1. Dedička, 2. Rozpolcení, 3. Boj o trůn

Zajímavé série s originálním nápadem, pohádkovým nádechem a jedním naprosto úžasným hlavním hrdinou (dokonce jsem chvílemi zapomněla i na Damona!) Už jsem to přečetla a myslím, že je to fajn.
Právě jsem dopsala komentář k této sérii na databázi knih, takže vám ho sem okopíruji (nechce se mi to psát dvakrát :D)

Obsahuje SPOILERY a tak trochu se vyjádřím k celé sérii.
Po dlouhé době jsem zase našla něco, od čeho jsem se nemohla odtrhnout. Četla jsem i lepší knížky, ale protože přes vánoční prázdniny jsem měla čas, pustila jsem se do čtení a sérii rychle přečetla. Nápad byl zajímavý - trollové - a knížky se dobře četly.
Byla to tak trošku pohádka s Twilightovským koncem, tak trošku něco víc. Nejdřív jsem měla ráda Finna, ale potom jsem si naprosto zamilovala Lokiho, skoro tak, jako mého nejodblíbenějšího hrdinu Damona z Upířích Deníků. Možná nastejno.
Série byla občas hodně předvídatelná, většina vztahů se dala brzo odhadnout (Tove + Bain? Jasné. Willa + Matt? Nepřekvapující. Mia + Finn? Mia se objevila v knize na straně 166, na straně 168 už jsem si myslela, že skončí s Finnem a to se ani nepotkali). Nebo třeba to, že Oren je Wendyin otec? Taky ne překvapující.
Ale přesto bych vám tuto sérii doporučila, protože si myslím, že je to skvělá pohádka pro mladistvé.

4. Jsem zlomená (druhý díl Jsem roztříštěné)
Tuhle knížku právě čtu. Četla jsem první díl a myslím, že autorka knih Tehereh Mafi má opravdu zajímaví styl psaní. Víte vůbec, o co se jedná? O dystopický příběh s hlavní hrdinkou, která má smrtící dotek a 3 roky života byla zavřená v ústavu. Nebudu už moc prozrazovat... ale pokud chcete zažít v knihách něco šíleného nového, doporučuji!

5. Nenasytná, 6. Příliš velké sousto
Série o upírech od super autorky Meg Cabotové (napsala např. mediátora, nebo Princezniny deníky). Nevím přesně, co očekávat, zadní strana prvního dílu poněkud připomíná četbu pro starší (ale je to prý od 15, takže... ale nemyslím, jako že by to byla těžká kniha, jen trošku, nepřístupnější mladším :D Ale taková není myslím celá kniha :D), ale hlavní hrdinka má dar, že vidí, kdy a jak člověk zemře, takže to vypadá zajímavě. Jen nevím, kolik jí vlastně je let. Je teenager? Asi spíš dospělá. Zatím jsem četla jenom kousíček začátku, takže toho moc nevím. Mimochodem, hlavní hrdinka se jmenuje Mína. Nebylo to náhodou v Drákulovi?

7. Můří deníky
Zase jsem trochu zamtená. Podle recenzí se to dost lidem zdálo zvláštní, někteří to ale chválili. Je to něco o upírech a možná trochu psycho, nebo přitažené za vlasy? No co, uvidím... :D

Znáte některou z knih? A dostali jste vy nějakou knihu k Vánocům?