Duben 2014

A tak dál 1 - Jako hvězdy

30. dubna 2014 v 18:54 | Natally |  Moje literární pokusy
Často se mi stává, že mě napadně nějaký úsek příběhu, nebo povídky, který by se skvěle hodil do nečeho s více kapitolami a rozvinuťejším dějem. Jenže kdybych kvůli každému takovému mininápadu měla začínat s novým příběhem, asi by to moc nešlo. A tak si občas něco z toho zapíšu do sešitu a zařadím to do kategorie, kterou nazývám A TAK DÁL.
No a napadlo mě, že bych něco takového mohla dávat na blog - je to výhodné v tom, že to nepokračuje, takže člověk nemusí čekat na další kapitoly, nebo (autor) přemýšlet, co by v ději mělo nastat dál. Taky to nepotřebuje nějaký originální děj - ono tam totiž nejde o děj, spíš o nějakou myšlenku, o něco, co si postava myslí, nějaký názor nebo tak :). A taky se nelekněte - je to scéna vytržená z děje, můžete si domyslet, kdo jsou postavy a proč se to vlastně odehrává, jak by to pokračovalo a kdo by nakonec umřel :D (více v celém článku)

JSEM ZPÁTKY!

28. dubna 2014 v 21:10 | Natally |  Blog
Ahojky, ehm, vzpomínáte si na mě ještě vůbec? No, na tom vlastně až tak nesejde, protože jsem zpátky, takže pokud nevíte, kdo tenhle divný pošuk, co si říká Natally je, pravděpodobně to zjistíte :)
Hahah sup
Můj poslední článek na blogu se datuje k 28. lednu, což je už docela dlouhá doba, že?
V tu dobu jsem zkrátka na blog neměla moc času, čekaly mě přijímačky a navíc mě moc nenapadalo, o čem psát. Ale slíbila jsem, že se vrátím, takže tady jsem :)
Pokud by to vůbec někoho zajímalo, a nechci se vychloubat, jen vás informovat, hlásila jsem se na dvě gymnázia a vzali mě na obě, takže od září budu studentkou gymnázia v Brně na ulici Křenové (to jen, kdyby tam náhodou šel i někdo z vás :D).
Mám trochu obavy, jak to s mým blogem teď bude, zkusím se ozvat AFFSkám, které jsem měla, jestli se mnou ještě počítají - ale upřímně si nejsem jistá, jestli budu chtít fungovat podle mého dosavadního AFFS systému :)
Vážně doufám, že najdu nějaké čtenáře mého blogu, ať už to budou AFFS, nebo ne (používá se ještě ten výraz? :D).
Jen abyste věděli, co vás čeká, tak v nejbližší době chci napsat, na čem zrovna ujíždím (knížky, hudba, seriály...) a zveřejnit nějaký můj literární výtvor (možná něco, co už mám napsané, možná něco teprve napíšu).

Sometimes
A pokud by to vůbec někoho zajímalo, tak jen abyste o mě po tak dlouhé době měli nejaké informace, tak vám odpovím na otázku, co zrovna čtu:
Velkého Gatsbyho od F. S. Fitzgeralda
Nenasytnou od Meg Cabotové
A potom jsem u pár knih na mrtvém bodě, za stranu sto jsem se dostala asi u těhhle:
Město z Kostí od Cassandry Clare
Zář od Alexandry Adornetto

Tak, to bude pro dnešek asi vše, pokusím se ozvat brzy, zlatíčka :) Obrázky pro tento článek jsem našla TADY. Mějte se krásně a pište básně!