Květen 2014

Rušný týden

29. května 2014 v 21:01 | Natally |  Deníček
Tento článek píšu jen v rychlosti a bude s největší pravděpodobností (čili asi na 100%) jediným článkem za tento týden. Chtěla bych se omluvit, že jsem tento týden nebyla vůbec aktivní a taky ani nebudu. Ale od pondělí až do dnes jsem každý den trávila několik hodin na počítači nad prezentacemi nebo referáty (nebo obojím) do školy, a ačkoliv jsem moc chtěla udělat i něco jiného, například napsat článek na blog - zúčastnit se Ilončiny challenge o barvách a knížkách, s prací jsem skončila tak pozdě, že se na to nenašel čas (a to už jsem si článek načala někdy minulý týden - ovšem ani tehdy nebyl čas a tak mám jen pár řádků).
Je sice teprve střed týdne, ale zítra ráno jedu do Prahy (nějaký školní výlet, kde se potkáme s lidmi z Německa, se kterými si ti, co se učí němčinu, píšou - já teda německy neumím ani ň, ale byla volná místa a já to beru jako výlet) a vracím se až v neděli večer a to už se na počítač nedostanu (taky proto jsem měla tolik toho do školy, protože tři dny z týdne bych to stejně nemohla dělat).
Opravdu doufám, že to alespoň trochu chápete a omluvíte mě :)

HRY proti nudě

23. května 2014 v 20:02 | Natally |  Zábava
Asi se vám někdy stane, že se nudíte. Jste třeba ve škole, nebo někde a nevíte, co dělat. Nebo jste na nějaké oslavě, ale všem došli nápady… a tak pro vás mám pár tipů, jak se zabavit jednoduchými hrami, možná, že to někdy využijete :).
Tumblr

1. MÁŠ JEN JEDEN TAH
Počet hráčů: Minimálně 2, čím více, tím je to lepší;
Připravte si: Papír, tužky, fixy, propisky nebo pastelky (nejlépe pro každého hráče jinou barvu, ale stačí i jedna propiska a podobně);
Pravidla: Každý hráč má v každém kole pouze jeden tah, jinak se meze fantazii nekladou;
Postup: První hráč vezme psací potřebu ve své barvě a něco JEDNÍM TAHEM nakreslí na papír. Může to být rovná čára, nic neznamenající klikihák, geometrický tvar nebo cokoliv, co ho napadne. Poté je na řadě další hráč, který svojí barvou zase jedním tahem přispěje do obrázku. Pokud se mu třeba zdá, že něco, co nakreslil(i) předchozí hráč(i), například připomíná obličej, tak může nakreslit například oko. Další poté zase nakreslí například duhovky, nebo zornice, ale může taky oko ignorovat a kreslit něco úplně jiného, ovšem jedním tahem. Když se vystřídají všichni hráči, končí první kolo a začíná druhé, ve kterém má každý hráč zase pouze jeden tah a tak se to opakuje do té doby, než se obrázek nerozhodnou hráči ukončit.
Je to opravdu zajímavá a zábavná hra, kterou může hrát skoro každý, navíc při ní může vznikat více obrázků najednou a každý si může obrázek interpretovat a pojmout po svém, může schválně z oka udělat rybu a podobně, dohromady to stejně mnohdy smysl nedává, protože se prolíná spousta obrázků, či dokonce světů :).

2. PIŠKVORKY PRO VÍCE HRÁČŮ
Počet hráčů: Minimálně 3, ovšem více je lepší;
Připravte si: Papír se čtverečky (mřížkou), fixy, propisky nebo pastelky (nejlépe pro každého hráče jinou barvu, ale v nouzi stačí i jedna propiska);
Pravidla: Jako u normálních piškvorek, kdo má pět za sebou (můžete počet snížit i na čtyři, ale nemyslím, že by to bylo tak dobré), vyhrává
Postup: Je to skoro jako u normálních piškvorek. Každý hráč má svoji barvu, kterou vybarvuje čtvereček, nebo dělá nějakou značku, pokud je jen jedna barva pro všechny, každý si vymyslí vlastní symbol (kolečko, křížek, kytička, srdíčko…) a ten vždy nakreslí do čtverečků :).
Pravidla snad nemusím nijak podrobně vysvětlovat, hráči se střídají, vždy udělají do čtverečku svoji značku a poté je na řadě další hráč, hráči se snaží mít pět svých značek po sobě (na řádku či sloupci, nebo také šikmo) a zároveň musí blokovat ostatní, aby nevyhráli. Oproti normálním piškvorkám je to složitější v tom, že musíte hlídat více věcí na jednou a navíc vás hlídá více lidí zaráz, ale zase za vás někdy zablokují protivníka a vy máte tah pro sebe :). Rozhodně doporučuji vyzkoušet, mě to baví více, než normální piškvorky ( i když jsem to hrála asi jen dvakrát, ale taky jsem dvakrát vyhrála :D - nenápadně jsem se napojila tam, kde to třeba bylo už z jedné strany zablokované a tvářila se vyděšeně, že se někdo moc nebezpečně roztahuje, poukazovala na hrozbu od ostatních a - nějak mi to vyšlo :D :))
Tak, doufám, že se vám hry líbí, ačkoliv je možná už znáte, a že zaženou nudné chvilky :). Další podobné hry můžete najít ZDE a ZDE.


(Zdroj obrázku.)

Nové knížky

19. května 2014 v 20:10 | Natally |  Knihy
Už dlouho jsem nepřipsala nové knížky do mého seznamu knih a ani jsem vás o mých milovaných přírůstcích do mé knihovničky delší dobu neinformovala. Proto vám do tohohle článku napíšu, jaké mám "nové" knížky. Je to v uvozovkách proto, že naposledy jsem psala o knížkách, co jsem dostala k Vánocům a od té doby už uběhla docela dlouhá doba, takže pro mě nejsou tak úplně nové :).


Každopádně, je řeč o následujících knihách:

Alexandra Adornetto - (1) Zář
Alexandra Adornetto - (2) Zásvětí
Beth Revis - Loď mezi hvězdami
F. S. Fitzgerald - Velký Gatsby
John Green - Hvězdy nám nepřály
J. K. Rowling - Harry Potter 1 - a kámen mudrců
J. K. Rowling - Harry Potter 2 - a Tajemná komnata
J. K. Rowling - Harry Potter 3 - a vězeň z Azkabanu
J. K. Rowling - Harry Potter 4 - a Ohnivý pohár
J. K. Rowling - Harry Potter 5 - a Fénixův řád
J. K. Rowling - Harry Potter 6 - a princ dvojí krve
J. K. Rowling - Harry Potter 7 - a relikvie smrti
K. M. Grant - Jak kat ztratil srdce
L. J. Smith - Říše temnoty 1 - Tajemství upírů
L. J. Smith - Říše temnoty 2 - Prokleté sestry
L. J. Smith - Tajný kruh 2 - Otrokyně
L. J. Smith - Tajný kruh 3 - Moc
Marie Lu - (2) Fenomén
Neil Gaiman - Sandman 1 - Preludia a nokturna
Rachel Hawkins - Hex Hall 1 - Čarodějnice z Hex Hall
Scott Westerfeld - Oškliví

(více v celém článku)

Chvilka odpočinku PROJEKT (část druhá)

14. května 2014 v 21:12 | Natally |  Projekty, challenge
Ha! Je to velice překvapivé, ale já nezapomněla a tak jsem konečně dopsala další část projektu CHVILKA ODPOČINKU, ve kterém vám ukazuji, jak si můžete zpříjemnit obyčejný den a na chvíli si odpočinout.
Dnešním typem pro vás je


TĚLOVÝ PEELING.

(více v celém článku :))

Nevýhody života bez televize

9. května 2014 v 20:04 | Natally |  Moje názory
Přibližně rok a půl žiju bez televize. Asi v listopadu roku 2012 jsem se jednou dívala na Zoufalé Manželky, co zrovna dávali v televizi, ale zničehonic obraz zčernal a televize se už nerozjela. Ze začátku jsem z toho byla trošku zoufalá a bylo zvláštní si zvykat, že jsem bez televize.
Chtěli jsme ji nechat spravit, jenže to už nešlo (a nebo se to nevyplatilo - už nevím přesně). Chvíli po tom jsme se stěhovali, a ačkoliv jsme na nějakou dobu měli půjčenou náhradní televizi, ani jsme ji nezapojili, ze začátku to možná bylo kvůli zvykání si na nový dům a stěhování věcí, takže na televizi moc času nebylo. Samozřejmě jsme si mohli koupit novou televizi a myslím, že si nějakou někdy pořídíme (byla bych ráda za hry na kinectu, jenže na druhou stranu o televizi moc nestojím), ale zjistili jsme, že život bez televize není tak hrozný. Vlastně nás to tak trochu sblížilo (určitě k tomu ovšem také přispěl nový obývací pokoj), protože místo abychom se v televizi nudili nad pořady, které zrovna vysílají, a ještě víc se nudili nad reklamami, které se v poslední době snad rozmnožily, společně jsme se v libovolnou dobu podívali na něco, co nás opravdu zajímalo, například na nějaký zajímavý film na DVD a nikdo nám mezi tím nevnucoval výrobky, které vlastně vůbec nepotřebujeme (ocenila bych to jedině v tu dobu, kdy se mi vážně chtělo čůrat, ale zastavit film by zase otravovalo ty, co se na něj se mnou dívají).


(Více v celém článku)

Na čem "ujíždím" (1) - Literatura - Sandman

7. května 2014 v 22:07 | Natally |  Deníček
Ahojky miláčci!
Rozhodla jsem se napsat článek o věcech, na kterých momentálně "ujíždím" (jinak řečeno, které mám ráda - i když občas když vidím, jak vyšiluju, tak bych to spíš nazvala jako "věci, kterými jsem posedlá" :D). Bude to v kategoriích literatura, hudba a seriál (nebo film) :)
Jelikož se ale už jen pasáž o literatuře nějak protáhla, asi tento článek rozdělím na tři články pro každou kategorii. Dnes začneme literaturou.
Tak se pustíme do toho, co říkáte? :)
V literatuře momentálně ujíždím na knižní sérii s názvem SANDMAN
Jedná se o komiks, který napsal (říká se tomu tak u komiksů? Nebo spíš "vytvořil k němu scénář") spisovatel Neil Gaiman (jeho díla jsou například Hvězdný prach, Nikdykde, Koralina, Američtí bohové a další) a pracovalo na něm více umělců, jako například Dave McKean, Sam Kieth, George Pratt, Tony Harris, Jill Thompson a další (více můžete najít na wikipedii, odkazy budou níže :) )
sandman-morpheus-1.jpg
(více v celém článku)