V Praze je blaze

2. června 2014 v 20:25 | Natally |  Deníček

Zbožňuju Prahu.


V pátek 30. 5. jsem jela s dalšími lidmi ze školy do Prahy a tam jsme se setkali s jednou německou školou, se kterou si někteří naši žáci dopisují. Já teda německy neumím, ale když jsem s nimi musela mluvit (když jsem s nimi například byla ve skupince a museli jsme chodit po Praze a plnit různé úkoly - mimochodem, nevím, proč se říká, že ženy neumí číst v mapách, když já jsem to s mapou nějak zvládla :D) tak jsem se nějak dorozuměla anglicky. Domů jsme se vrátili až večer v neděli a musím říct, že výlet byl úžasný!
(více v celém článku)Už když jsme autobusem vjížděli do Prahy, popadla mě fascinace (a to jsem v Praze nebyla poprvé, ale teprve tentokrát jsem si uvědomila její krásu). A když jsme potom na nádraží (zřejmě od metra - ačkoliv na to jsme pak šli dolů) čekali na ty lidi z Německa, pořád dokola jsem musela říkat, jak miluju Prahu, protože jsem byla opravdu unešená. To nádraží bylo opravdu krásné - šedočervené (moje oblíbená barevnostní kombinace :3), skleněné stěny a zábradlí, vše moderní a v mém stylu, a taky v něm byl takový ostrůvek obchodů - a celé horní patro toho ostrůvku (vlastně nevím, jestli celé, protože jsem ho neviděla z jedné strany) tvořilo knihkupectví :3. To jsem měla chuť se prostě ubytovat rovnou tam a byla bych spokojená :D). A ačkoliv jsem tomu nevěřila, prostě jsem se každou chvílí, každou další budovou, kterou jsme minuli, stále více zamilovávala do Prahy. Já bydlím kousek od Brna a jezdím do něj docela často, mám ho moc ráda a taky je to docela veliké město (oproti zahraničním velkoměstům ne, ale u nás je přeci druhé největší!), ale po mém vystoupení z autobusu z Prahy mi přišlo tak nějak malé, žalostné a nudné.

Ale zpátky k Praze. Nevím ani, kde všude jsme byli, protože po nějaké době už to nešlo pořádně registrovat a celé tři dny jsme byli prakticky na nohách - takže jsme si potom sedali všude, kde se dalo, k fontánám, na okraje parků do trávy, na zábradlí, na schody a dokonce i při čekání na metro (nemějte nám to za zlé, ale například v sobotu večer jsme pomalu už nemohli chodit a když už se půlka lidí někam svalila, ostatní nemohli odolat :D).
Asi vám neposkytnu kompletní seznam, ale pokusím se alespoň trochu přiblížit vám, kde jsme byli.
V pátek jsme se ubytovávali v hostelu (který byl pravděpodobně pro cizince, protože veškeré nápisy byli anglicky nebo německy a my si při jejich čtení dělali srandu, že v případě požáru budeme muset vytáhnout slovníky :D), trochu jsme si prošli Prahu (docela rychle jsem si zvykla na metro) a šli jsme na dvouhodinovou plavbu po Vltavě - loď byla luxusní, myslím, že pětihvězdičková - a dala jsem si v ní horkou čokoládu (koho tohle zajímá? :D). Takhle to vyzní, že jsme v pátek nic neudělali, ale není to pravdu, viděli jsme toho tolik, že jsem nestíhala říkat, jak miluju Prahu.


Sobota byla nejnáročnější. Měli jsme připravený program, jak už jsem zmiňovala, byli jsme v namixovaných skupinkách (já byla s kamarádkou a se třemi Němkami) a plnili jsme úkoly a museli se dostat na určitá místa - bez doprovodu nějakého dospělého - a třeba se i ptát na cestu a různé budovy. Potom ti lidé, co nám připravili prohlídku, nás provedli po Praze (a tehdy už nás začali bolet nohy - a později celé tělo) a poté jsme měli dvojhodinový rozchod v nákupním středisku Paladium (má to pět pater a celé to projít dalo taky docela zabrat). Poté jsme dojeli na Petřínskou rozhlednu. Tam jsme sice (ne všichni) vyjeli "lanovkou", ale v rozhledně jsem to vyšla po schodech. Když jsem šli potom dolů, ta cesta už byla vážně vyčerpávající, samé schody nebo šikmý terén (a dole jsme potom museli čekat, protože nějaké holce nebylo dobře a tak šla strašně pomalu, takže jsem si zase posedali - tentokrát přitisknutí na nějakou budovu). Fotka na začátku článku je pořízena právě z Petřínské rozhledny. Potom jsme museli najít něco, kde se najíst, jelikož jsme nic neměli předem objednané, ale jelikož bylo - hm, tak deset?, tak něco najít bylo těžší. Já nakonec měla půlku pizzy a někteří se zase najedli v McDonaldu (já si dala shake - který teda moc "našejkovaný" nebyl, takže mi zezačátku dělalo problém pít zmrzlinu a jahody brčkem a taky jsem to ani nezvládla celé dopít :D) a pak jsme se konečně přesunuli do hostelu (a já s pár kámoškama jsme si řekly, že musíme vyjet až nahoru do třináctého patra - my byly ve třetím - výtahem, ale vždycky, když už jsme chtěli jít, zrovna došla učitelka :D. Nakonec jsme to ale zvládly.


A poslední den našeho výletu jsme jeli na Hrad a nakoukli do Katedrály svatého Víta. Potom jsme jeli na oběd, rozloučili se s Němkami a ačkoliv jsem si bytostně toužila už od soboty koupit náramek s nápisem I <3 Prague, ale nebyl čas a nebylo kde. Před odjezdem jsme navštívili muzeum voskových figurín Grévin a i ten náramek jsem si stihla koupit :).
Ještě jsem chtěla zmínit jednu věc, co se mi na Praze vlastně nejvíc líbilo? Líbily se mi její moderní prvky a zároveň také to všechno staré, to, jak má všechno svoji historii, také jsem zbožňovala ty detaily, kterých jsem si ani nestíhala všímat, ale když člověk zkoumá, najde, všimne si výzdoby v omítkách, soch chrličů na budovách, vzorů na bránách, ozdob na střechách - ano, to sice vidí i normálně, ale když se nad tím zastaví, může být až překvapený, kolik toho je a jak je to krásné. Ale co dál se mě tak pohlcovalo, ohromovalo? Ten ruch, to ohromné množství lidí. Když kolem mě bylo tolik lidí a skoro nikdo nemluvil česky, bylo to prostě fascinující. Turisti ze všech koutů světa, lidé ze všech tříd společnosti, oblečení ve všech stylech oblečení, lidé, co hráli na různé nástroje, nebo třeba jezdili na segwayích, skupiny ženoucí se za pompony na tyčce, páry ve svatebním oblečení, rodinky s dětmi, dámy ve velikých slunečních brýlích vláčící nákupní tašky s logy luxusních obchodů, lidé v různých převlecích, fotící se skupinky… bylo toho tolik a já se v té změti lidí cítila tak dobře, všechno bylo velice zajímavé. Když jsem přijela do Brna a kupovala si na nádraží horkou čokoládu (doteď mám spálený jazyk :D), byla jsem upřímně překvapená, když pán, co šel za mnou a kupoval si kávu, promluvil česky. Za tu krátkou dobu jsem si zvykla na cizí jazyky, na ten ruch, na tu spoustu lidí, na to, jak je vše rychlé a všichni jako by tvořili jeden spolupracující celek, o němž se nedohodli, ale stejně funguje a ohromuje.

Já vím, že Prahu asi ti, co tam bydlí, vnímají jinak, ale ten pohled, co se naskytl mně, byl úžasný.


Obrázky jsou mé vlastní, až na ten z výtahu, ten fotila kamarádka :). Kdybyste náhodou chtěli obrázek použít, nejdřív se mě zeptejte :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Klikni

Klik

Komentáře

Zobrazit vše (111)
Zobrazit starší komentáře

101 Edwardexith Edwardexith | E-mail | Čtvrtek v 12:16 | Reagovat

Really Wild Compilation Bonnie Rotten, Adriana Chechik, Roxy Raye, Amber Rayne, Sarah Shevon, Holly Hanna
Tory Lane takes one stiff cock in her ass and the other in her mouth
<a href=https://blackporntrends.com/too/113399/deep+inside+veronica+avluv/>Deep Inside Veronica Avluv</a>
Handjob and orallservice performed during massage
Young chick gets fucked in every hole
<a href=https://blackporntrends.com/movies/lexie+belle+bondage/>lexie belle bondage</a>
Blondie prepares her booty for a hunk huge meatbone
Sexy blondie fucks her pussy with blue sex toy on cam
Tight teen Sydney Cole loves big cock in her sweet pussy

102 CarlosBot CarlosBot | E-mail | Čtvrtek v 12:50 | Reagovat

Not a bad  <a href="http://fullmovienow.com/prime-movies-amazon-144.html">prime movies amazon</a>

103 CarlosBot CarlosBot | E-mail | Čtvrtek v 16:37 | Reagovat
104 ArthurEvoto ArthurEvoto | E-mail | Web | Čtvrtek v 22:59 | Reagovat

Squirting Big Titted Czech Girl Next Door
<a href=https://bigtitsporntrends.com/to/219131-slender_cutie_gives_hunk_a_provocative_knob_riding>Slender cutie gives hunk a provocative knob riding</a>
April Blue
Babe is engulfing hunks ramrod after anal sex
<a href=https://bigtitsporntrends.com/to/54514-tinslee_reagan_pushes_her_anal_hole_back_on_his_cock>Tinslee Reagan pushes her anal hole back on his cock</a>
Sexy Blonde Babe Gets Fucked During Hot Swinger Party
Chick with a perfect round ass
Perky tits brunette babe convinced to have sex by pawn guy

105 Jamesgon Jamesgon | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:51 | Reagovat

Young ho wants it both in her ass and in her twat
<a href=https://brunetteporntrends.com/tube/hindi-2014/>hindi 2014</a>
Femdom Tied Up Lesbian Squirting
Big ass ebony hottie in fishnet gets oiled and hardcore fucked in doggy style
Bitch receives a massive dong in her possession
<a href=https://brunetteporntrends.com/mov/77844/awesome-porn-star-amanda-x-takes-part-of-the-awesome-fucking-action/>Awesome porn star Amanda X takes part of the awesome fucking action</a>
Amanda Verhooks and Kate England intimate lesbian action
Busty milf and cute teen interracial sex on the couch

106 PatrickJew PatrickJew | E-mail | Pátek v 2:21 | Reagovat

Couple hooks up hot blonde friend with a blind date
Hot sex party with insatiable babes
<a href=https://blackporntrends.com/too/313306/sexy+brunette+milf+anal+gangbang+by+four+men/>Sexy Brunette MILF Anal Gangbang By Four Men</a>
closeup
bdsm art
<a href=https://blackporntrends.com/too/289368/skinny+brunette+babe+banged+by+handsome+man+for+cash/>Skinny brunette babe banged by handsome man for cash</a>
Karmen is only one of the three sex bombs in here
Hot college girl Emily Benjamins is showing her tits
Nina Elle threesome sex with Naomi Woods

107 Dwefode Dwefode | E-mail | Web | Pátek v 2:53 | Reagovat

Visitors to Sierra workshop can find many questionnaires girl Samantha of any age and nationality performing tantric massage in the city Bronx.

Girls Audrey are able not only to give pleasure in this way, but also to demonstrate their other abilities to men of the stronger sex. Women Gabriella perform body work a massage that will produce a On you a vivid impression.
Prices for four hands massage depends on qualification Beauties and the skills that she possesses. Before making a choice, carefully study the prices for services and customer feedback about the work of one or another masseur specialist. We are sure that the search for a real professional masseur will be crowned with success and you will be satisfied with the quality of our services. Women Makayla are skilled workers in their field and they will help you relax after a hard day.

We have a showroom in Midtown West. : <a href=https://with-stones.massage-ny.com>massage with stones</a>

108 EienBam EienBam | E-mail | Web | Pátek v 5:10 | Reagovat

OTT - это реальная экономия на просмотре ТВ каналов
Количество <b>бесплатных каналов</b> ограничено, а самые лучшие и интересные спутниковые каналы - платные. Расширяя список платных каналов Вам придется немало заплатить. Возникает вопрос: как же смотреть закодированные каналы и экономить деньги в кармане? Выход есть - подключить ОТТ.
«Позапроска», т.е. не смотришь - не платишь.
Позапросная тарификация:
Тарифы:
телеканалы SDTV — 0.0228$/час
телеканалы HDTV — 0.04568$/час
телеканалы FullHDTV — 0.0912$/час
Месячная подписка от 4.5$/Месяц
ОТТ - доставка видео сигнала на клиентское оборудование с помощью интернета.

Около 300 каналов ждут вас !

Website URL: https://www.ottclub.cc/go/id/8271

109 Mariocrado Mariocrado | E-mail | Web | Pátek v 11:55 | Reagovat

XXL Tits Babe Ass Rammed Marina Visconti
<a href=https://brunetteporntrends.com/tube/big-gils-xxx/>big gils xxx</a>
Oily Tits And Fuckable Feet
lesbs anal toying and licking pussies
Delicious blonde Anabelle Pync shows off her beautiful big boobs in the car
<a href=https://brunetteporntrends.com/mov/381635/cute-looking-hot-teen-masturbating-on-webcam/>Cute looking hot teen masturbating on webcam</a>
Elegant Cutie Fucks Own Pussy w WETVIBE Sex Toy Vibe Working on Clit
Beautiful amateur bangs fake agent czech cumshot

110 SVSindign SVSindign | E-mail | Web | Pátek v 13:51 | Reagovat

Большая часть из скважин по окончании проведения восстановительного комплекса действий могут быть снова введены в использование. Тем более что оплата этих работ в 10 раз ниже цены самих сооружений.
Обеспечено повышение сбыта водозаборной скважины не менее тридцати процентовЫ от имеющегося на момент начала задач.

В 80 процентах случаях скважины восстанавливаются до первичных данных при введении в эксплуатацию скважины, что является сегодня альтернативой бурения новой скважины.

Мы компания по Очистке Чаш Градилен и Монтажу подземного оборудования в скважину предлагаем свои услуги всем, как частным так и общественным предприятиям.

Спецводсервис : <a href=https://svs-samara.ru/vodopodgotovka/>атек водоподготовка</a>

111 BrandonRic BrandonRic | E-mail | Sobota v 15:22 | Reagovat

Young Veronika wants this rod real deep in her ass
Sexy and indespaired Brunette fucked the pawnshop owner
<a href=https://blackporntrends.com/movies/before+and+after+party+kerri+kendal+kenzie+kaylee+quinn+isabella+pena+part/>before and after party kerri kendal kenzie kaylee quinn isabella pena part</a>
Gangbang fuck girl in the beach
Oiled Up And Titty Fucked
<a href=https://blackporntrends.com/too/95615/big+ass+white+girl+takes+dick+like+a+pro/>Big ass white girl takes dick like a pro</a>
Milf force her husband to watch while she gets pounded
Sweaty girl4girl enjoy strap in the shower
Granny chubby enjoying strapon with teen

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama